SuperCycling.cz

Nibali opustí tým z Bahrainu a zamíří do Treku

6. 6. 2019, 06:24

Vincenzo Nibali opustí po třech letech stáj Bahrain Merida a zamíří do týmu Trek-Segafredo. Tato informace prosákla díky majiteli firmy Segafredo Massimo Zanettimu, který to prozradil italskému listu La Gazzetta dello Sport.

nibaktrans

„Snažil jsem se o to řadu let a teď se mi to konečně povedlo. Podepsal jsem Vincenza Nibaliho,“ prohlásil Zanetti. Nikdo další to nepotvrdil, protože informace o přestupech se mohou zveřejňovat podle regulí až po 1. srpnu.

Tým Bahrain Merida chtěl druhého muže letošního Gira udržet, ale údajně jednání ustala kvůli neshodě o délce nového kontraktu. Žralokovi z Messiny je 34 let a určitě bude chtít dostat minimálně dvouletou smlouvu.

Navíc podepsat Nibaliho neznamená jen příchod italské hvězdy. Bude s sebou chtít i bratra Antonia, dlouholetého kouče Paola Slonga, svého maséra i doktora.

baui23

V Treku už mají jako lídra na Grand Tour Richie Porteho, jemuž je rovněž 34 let. Smlouvu má i na příští rok. Otázkou je, zda konečně prolomí smůlu či vlastní zkraty a letos předvede na Tour nějaký výsledek. Ale s Nibalim určitě mít problém nebudou. Je jasné, že pro Itala bude prioritou Giro.

„Nibali přijde do rodinné atmosféry. Najde tu perfektní vztahy a kolem něj postavíme špičkový tým,“ prohlásil majitel firmy italské firmy na výrobu kávy Segafredo. „Hodně mu věřím. Pořád je schopen vyhrávat velké závody,“ dodal Zanetti. „Nakonec mi sám řekl: Stále jsem mladý, čerstvý a hodně motivovaný.“

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.