SuperCycling.cz

Štybar dres nemění, zůstal věrný Quick-Stepu

28. 8. 2017, 20:52

Spekulace, že Zdeněk Štybar po sezóně opustí belgickou stáj Quick-Step Floors, se dnes definitivně rozplynuly. Úřadující mistr republiky spojil s týmem, kde je od přestupu na silnici v roce 2011, svou budoucnost až do konce roku 2019.

stybyprodluzuje

„Skoro ani nemůžu uvěřit, že jsem s tímto týmem už od roku 2011. Čas strašně letí, když se někde cítíte dobře. A já s tímto týmem zažil v uplynulých letech nádhernou jízdu,“ přiznal Štybar.

„Prodloužení smlouvy o další dva roky znamená, že můžeme pokračovat v téhle skvělé práci, která začala v roce 2011. Jsem šťastný a vděčný,“ přiznal cyklista, který v dresu Quick-Stepu vybojoval 14 vítězství včetně etap na Tour a Vueltě.

Štybar zůstal věrný stávajícímu týmu i proto, že by jeho pozice na důležitých závodech, pro něj hlavně klasikách, mohla být dominantnější, než tomu bylo dosud. Letos bylo na kostkové klasiky stabilně 5 lídrů a on byl jedním z nich: kromě něj ještě Gilbert, Boonen, Terpstra a Trentin. Boonen ukončil kariéru a Trentin míří do Oriky.

klkasistyby

„V této sezóně jsme vyhráli řadu důležitých závodů, ale pro mě osobně nebyla nejlepší. Ale Patrick (Levefere) přesto můj kontrakt prodloužil, to znamená, že mi věří. Jsem opravdu namotivovaný, abych věci otočil trochu lepším směrem a udělal příští dva roky nezapomenutelné,“ dodal Štybar.

„Každý zná Zdeňkovy kvality. Je to cyklista, který může zářit skoro v každém typu závodů. Byl součástí této skvělé rodiny sedm let a za dobu, co přešel na silnici z cyklokrosu, dokázal udělat řadu skvělých výsledků. Pořád si myslíme, že toho může ještě spoustu ukázat, hlavně na klasikách. Proto jsme mu nabídli novou smlouvu a jsme rádi, že ji akceptoval,“ prohlásil generální manažer Patrick Lefevere.

Excelentní klasikář tak bude i příští dva roky součástí týmu, jehož název ještě není jistý. Spekuluje se, že Quick-Step jako sponzor úplně skončí. Nicméně Lefevere dokázal tým zajistit, i když se zatím neví, kdo za ním bude stát jako hlavní sponzor.

Zatím není jisté, zda bude pokračovat i další Čech Petr Vakoč. Tomu rovněž končí smlouva a Quick-Step případné prodloužení ještě neoznámil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.