SKC Tufo Prostějov mezi hvězdami ve Slovinsku

16. 6. 2016, 22:52

Mark Cavendish, Elia Viviani, Mark Renshaw, Diego Ulissi, Damiano Cunego. To je jen zlomek hvězd, které startují na 23. ročníku závodu Kolem Slovinska. A mezi nimi i osmička cyklistů české kontinentální stáje SKC Tufo Prostějov!

prostjovsti-kluci

„Je to obrovský závod se skvělou konkurencí a moc si vážíme toho, že jsme dostali od organizátorů pozvání. Hodně nám v tom pomohla česká společnost TTV Sport Group, která má s organizátory dobré vztahy,“ řekl trenér a sportovní ředitel Tomáš Konečný.

V barvách prostějovského týmu jedou těžký závod ve Slovinsku Tomáš Koudela, Matěj Zahálka, Petr Hampl, Wojciech Pszczolarski, Luděk Lichnovský, Marek Šipoš, Lukáš Matula a Matěj Štibingr.

ten cav co jede

Mark Cavendish je jednou z velkých hvězd závodu Kolem Slovinska.

Každá ze čtyř etap závodu se jede v kopcích, včetně časovky jednotlivců na 16,8 km, jejíž posledních 10 km je stoupání. Dnešní první etapa, kterou vyhrál Belgičan Jens Keukeleire z Oriky, zahrnovala tři kategorizovaná stoupání 3. kategorie. Zítra je na programu peklo v horách s dojezdem na kopec v nadmořské výšce 1386 m s maximálním sklonem 23%!

„Pro náš tým je to výjimečný závod a skvělá škola,“ přiznal Tomáš Konečný. Ve Slovinsku startuje hned šest týmů WorldTour: Tinkoff, Sky, Kaťuša, Lampre-Merida, Orica-GreenEDGE a Dimension Data.

ten kejkeler

Vítěz úvodní etapy Jens Keukeleire.

„Je nám jasné, že budě těžké zajet nějaký výsledek, ale chceme se s tou špičkou co nejdůstojněji porvat. Už jen zkusit si závod v takové konkurenci, to ty kluky strašně zvedne. A bude to i skvělá příprava na mistrovství republiky,“ prohlásil Konečný.

„Nic jsme nepodcenili, vzali jsme na tenhle závod dvě mechanická auta, dva mechaniky, dva maséry. Chceme, aby kluci měli co nejlepší zázemí,“ dodal trenér.

Z jeho svěřenců byl v úvodní etapě nejlepší Tomáš Koudela, který na 60. místě ztratil 1:57 min. Nejlepším Čechem byl Jan Bárta (Bora-Argon 18), jenž dojel 20. se ztrátou 3 vteřin na belgického vítěze. Z SKC Tufo Prostějov dokončilo etapu všech 8 závodníků.