SuperCycling.cz

Rodríguez nekončí! Míří za Nibalim a Cinkem!

21. 10. 2016, 06:53

Nečekanou zprávu oznámil nováček ve WorldTour, tým Bahrain Merida. Už dříve do svého středu zlákal hvězdu první velikosti v podobě Vincenza Nibaliho, nečekaně podepsal i českého bikera Ondřeje Cinka a teď přišlo další velké oznámení: Španěl Joaquim Rodríguez si rozmyslel konec kariéry a dohodl se v týmu z Bahrajnu na ročním kontraktu!

puritto-nekk

Sedmatřicetiletý excelentní španělský závodník při letošní Tour de France oznámil, že ukončí kariéru, ovšem už v závěru sezóny začaly prosakovat spekulace, že si možná konec rozmyslí. Teď je to realita. Nebude však pokračovat v Kaťuši, kde strávil posledních 7 let, ale v novém týmu Bahrain Merida.

Dohoda obsahuje i to, že tam další dva roky bude působit jako poradce a člen realizačního týmu. „Dostal jsem velmi zajímavou nabídku i s výhledem do budoucnosti. Opravdu jsem chtěl po této sezóně končit, ale tenhle nový projekt mě tak motivoval, že jsem se rozhodl oblékat dres závodníka ještě další rok,“ prohlásil Rodríguez.

dalsi puritak

S ním do týmu přicházejí obrovské zkušenosti. Excelentní vrchař i klasikář vyhrál devět etap na Vueltě, etapáky Kolem Katalánska, Kolem Baskicka, dvakrát ovládl prestižní jednorázovku Kolem Lombardie. Letos tak excelentní sezónu neměl, chybělo mu vítězství, přesto dokázal skončit sedmý na Tour a pátý v olympijském silničním závodě.

Co si od něj nový tým slibuje? „Řekli mi: užívej si cyklistiku jako dosud a přines k nám co nejvíc svých zkušeností. Jsem opravdu rád, že k tomuto spojení došlo. Nabídli mi přesně to, co jsem hledal,“ dodal Purito Rodríguez.

Další veterán Valverde prodloužil v Movistaru

Jeho neméně úspěšný krajan Alejandro Valverde, jeden z nejlepších cyklistů v profipelotonu, má rovněž jasno o své další budoucnosti. Šestatřicetiletý Španěl měl sice v Movistaru podepsáno i na příští rok, ale se stávajícím týmem se dohodl na prodloužení stávajícího kontraktu o další dvě roky. To znamená, že barvy Movistaru bude hájit až do konce sezóny 2019, kdy mu bude skoro čtyřicet.

balaa

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.