SuperCycling.cz

Polská firma CCC zachrání tým BMC

16. 7. 2018, 16:50

Americká stáj BMC, které hrozil zánik, bude i další rok v profipelotonu. S hodně překvapivým novým sponzorem - známým polským výrobcem obuvi CCC, který dosud podporuje druhodivizní stáj CCC Sprandi Polkowice.

gregkdcccccccxccccccx

Majitel CCC Dariusz Milek a generální manažer BMC Jim Ochowicz dnes oznámili, že klíčovým závodníkem bude olympijský vítěz z roku 2016 a stávající lídr Tour Greg van Avermaet.

 „Jsem nadšen, že značku CCC uvidíme ve WorldTour,“ uvedl Milek. „Hledali jsme způsob, jak se tam dostat a toho je velká šance spojit jméno firmy s respektovaným týmem a lídrem Gregem van Avermaetem,“ prozradil.

„Jsem rád, že to pokračuje,“ prohlásil van Avermaet na tiskové konferenci během dnešního dne volna. „A moc mě těší, že to mohu pořád ještě oznámit jako lídr Tour. S tímto týmem jsem strávil osm let a zažil v něm spoustu krásných momentů. Bude pro mě ctí společně fungovat dál,“ dodal belgický excelentní klasikář.

Žádné další podrobnosti nového partnerství oznámeny nebyly, stejně jako název týmu. Novým majitelem týmu se stane Milek a Ochowicz zůstane generálním manažerem.

Další závodníky by měl tým představit v příštích týdnech (nové posily může oznámit až po 1. srpnu) počítá se prý s 23-25 cyklisty. Značka BMC kola týmu pro rok 2019 už dodávat nebude, jméno nového výrobce kol zatím nebylo oznámeno.

CCC dlouhá léta podporuje polský druhodivizní tým, v jehož dresu nyní závodí i Češi Michal Schlegel a František Sisr. Je klidně možné, že se některý z nich v dresu nového týmu do WorldTour podívá a čeká se, že tam půjde i dost polských závodníků. Stávající „oranžový“ tým CCC Sprandi Polowice už v této podobě určitě fungovat nebude.

O řadu stávajících hvězd tým přijde. Jeden z lídrů Richie Porte má údajně namířeno do Treku, Rohan Dennis prý podepsal do Bahrain-Merida a Tejay van Garderen odejde do Cannondalu.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.