SuperCycling.cz

Mladý tým Cannondale-Garmin a plány na rok 2015

21. 11. 2014, 00:00

Sloučením stájí Garmin-Sharp a Cannondale vznikla pro rok 2015 nová formace WorldTour, která bude fungovat pod názvem Cannondale-Garmin Pro Cycling. Tvoří ho 27 závodníků s nízkým věkovým průměrem ze 14 zemí světa.

Tahouni týmu Dan Martin (vlevo) a Ryder Hesjedal.

Tahouni týmu Dan Martin (vlevo) a Ryder Hesjedal.

Cannondale se stal titulárním sponzorem, Garmin hlavním partnerem. S manažerskou agenturou Slipstream Sports, která stojí za týmem, spolupracuje Garmin už od roku 2008. Cannondale-Garmin chce pokračovat ve stávajícím trendu Garminu a vychovávat z mladých závodníků šampióny. Mezi mladé naděje patří Joe Dombrowski, Alberto Bettiol, Davide Formolo, Matej Mohoric, Kristoffer Skjerping, Davide Villella nebo Ruben Zepuntke.

Ale na nich tým rozhodně nemůže stavět. Muziku by měla tvrdit ostřílená esa: letošní vítěz Lombardie a sedmý muž Vuelty Dan Martin z Irska, kanadský šampión Gira 2012 a vítěz etapy na Vueltě 2014 Ryder Hesjedal, výborný litevský sprinter a časovkář Ramunas Navardauskas a v neposlední řadě americký klenot stáje Andrew Talansky, vítěz Dauphiné 2014.

„Náš tým bude znovu skvělý. Když jsme před lety začínali, byli jsme v malém počtu a náš cíl byl hlavně vychovat mladé závodníky. A i když jsme se postupně rozrůstali, pořád jsme se drželi naší filozofie. Sestava pro rok 2015 je nejmladší v naší historii, ale díky spojení s Cannondale můžeme dokázat velké věci,“ prohlásil manažer Jonathan Vaughters.

talansky k clanku uvod

Andrew Talansky bude znovu lídrem na velké etapáky.

„Máme opravdu hodně talentů a ve společnosti zkušených závodníků jako Langeveld, Martin, Hesjedal a Talansky mohou jít hodně nahoru,“ dodal.

Cyklisté Cannondale-Garmin mají první sraz v americkém Wiltonu a pak odcestují na Britské Panenské ostrovy, kde je v rámci teambuildingu čeká čtyřdenní plavba kolem ostrova Tortola.

„Jachting je týmový sport stejně jako cyklistika a věřím, že pobyt na lodi kluky ještě více stmelí. Nebude tam žádný komfort a budou se muset v těžkých chvílích spoléhat jen sami na sebe. Pro většinu z nich to bude úplně nová aktivita a o to víc budou muset pracovat jako tým, stejně jako během sezóny v závodech,“ prozradil Vaughters.

Soupiska týmu na rok 2015

Janier Acevedo, Jack Bauer, Alberto Bettiol, Nathan Brown, André Cardoso, Tom Danielson, Joe Dombrowski, Davide Formolo, Nathan Haas, Lasse Hansen, Ryder Hesjedal, Alex Howes, Ben King, Ted King, Kristjian Koren, Sebastian Langeveld, Alan Marangoni, Dan Martin, Matej Mohoric, Moreno Moser, Ramunas Navardauskas, Kristoffer Skjerping, Tom Jelte Slagter, Andrew Talansky, Dylan Van Baarle, Davide Villella, Ruben Zepuntke.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.