SuperCycling.cz

Lukasz Wisniowski míří z Etixxu do OPQS

9. 9. 2014, 10:03

Polský cyklista Lukasz Wisniowski z týmu Etixx bude od nové sezóny působit ve stáji Omega Pharma-Quick Step, která ponese jméno Etixx-Quick Step. Jeden z tahounů Etixxu podepsal s novým týmem dvouletou smlouvu a sejde se tam s Čechy Zdeňkem Štybarem i Petrem Vakočem a svými krajany i velkými kamarády Michalem Kwiatkowskim a Michalem Golasem.

Lukasz Wisniowski.

Lukasz Wisniowski.

„Jsem šťastný, že budu mít šanci stát se součástí rodiny Omega Pharma-Quick Step. Můj sen o WorldTour se stal skutečností,“ řekl 22letý Wisniowski. „Tenhle tým je ideálním řešením, jak dál rozvíjet mou cyklistickou kariéru a získat zkušenosti. Chci poděkovat všem lidem z Etixxu, se kterými jsem měl možnost pracovat. Byly to nádherné dva roky. Taky bych rád poděkoval Patricku Lefeverovi, že mi věřil a dává mi šanci stát se profesionálem. Moc se na tu výzvu těším,“ prozradil polský cyklista.

Letos vyhrál etapový závod Circuit des Ardennes ve Francii, etapu Kolem Normandie nebo jednorázovku Kattekoers v Belgii. Byl šestý na etapáku Kolem Bretaně. Čeští fanoušci ho u nás mohli vidět v akci několikrát, naposledy na v neděli skončeném závodě Okolo jižních Čech.

lukasz 2

„Jeho progres jsme monitorovali dlouhou dobu,“ uvedl generální manažer týmu OPQS Patrick Lefevere. „Stejně jako Michal Kwiatkowski je to velmi kvalitní polský závodník a věříme, že se Lukasz etabluje v týmu stejně dobře, jako to letos dokázali jeho bývalí kolegové z Etixxu Petr Vakoč a Julian Alaphilippe,“ dodal.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.