SuperCycling.cz

Hirt odchází z Astany, vrací se do CCC

27. 8. 2019, 20:09

Spekulovalo se o tom již několik týdnů, ode dneška je to potvrzené. Jan Hirt končí po dvou letech svou misi v Astaně a podepsal dvouletý kontrakt s týmem CCC, kde už tři roky působil a vrací se tak do dobře známého prostředí.

irtkpestupiucccc

Polské formaci by měl pomoci v bojích o přední umístění na Grand Tours, což je pro CCC letos vzhledem k aktuální sestavě tabu. Určitě bude mít daleko volnější ruku než v Astaně, kde na Grand Tours musel pracovat pro kolumbijského lídra Lópeze.

„Hledal jsem tým, kde bych dostal více prostoru na své výsledky a v CCC jsem ho, myslím, našel. Budeme mít silný tým s dobrými vrchaři, kde můžeme jeden podporovat druhého a dosáhnout dobrých výsledků,“ řekl Hirt.

„Ačkoli jsou současný CCC a bývalý CCC Sprandi Polkowice rozdílné týmy, mám tu pořád dost přátel a cítím to tak, jako bych byl zpátky v rodině. I tohle hrálo v mém rozhodování velkou roli,“ přiznal Hirt.

Věří, že dostane příležitost ukázat se v plném světle na některé z Grand Tours. „Je předčasné mluvit o tom, co příští rok pojedu, ale rád bych se pokusil o dobrý výsledek v celkovém pořadí na Grand Tour a také o první etapové vítězství,“ dodal.

Hirtovo angažování bylo pro CCC celkem logické. „Pečlivě jsme hledali závodníky, kteří jsou výborní vrchaři a mohou posílit naše ambice na čelní příčky v největších závodech. To nám letos chybělo. Proto s radostí vítáme Jana Hirta,“ uvedl generální manažer stáje Jim Ochowicz.

„Jan dokáže v horách jezdit s těmi nejlepšími. Jeho letošní výsledky – 5. místo na Tour de Suisse a 7. na Tour of the Alps – jsou jen potvrzením jeho pověsti jezdce na etapové závody,“ řekl Ochowicz.

„Vrací se do známého prostředí, kde jezdil do roku 2017. Takže zná řadu závodníků i lidí z realizačního týmu. Věříme, že mu návrat prospěje. Jako profesionál už získal spoustu zkušeností, ale my doufáme, že to nejlepší z jeho strany teprve přijde. Těšíme se na jeho progres,“ přiznal generální manažer CCC.

„Přichází k nám i další vrchaři Ilnur Zakarin, Fausto Masnada a neo profesionál Georg Zimmermann. Spolu s Janem budeme mít čtyři skvělé vrchaře a věřím, že budeme v příštím roce v horách hodně vidět,“ dodal Ochowicz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.