SuperCycling.cz

Elkov Author posílí Sisr s Hníkem

22. 10. 2018, 11:49

Tým Elkov Author má za sebou jednu z nejlepších sezón v historii, přesto už myslí na tu další. Královéhradecký tým se bude muset vypořádat s absencí Josefa Černého, jenž míří do stáje CCC ve WorldTour, místo něj přicházejí hned čtyři nové tváře v čele s Karlem Hníkem a Františkem Sisrem.

sisrkelkovuu

V roce 2019 bude sestavu Elkov Author tvořit celkem 10 závodníků. Na soupisce zůstávají Jan Bárta, Vojtěch Hačecký, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle, Jakub Otruba a Matěj Zahálka. Ty doplní František Sisr (přichází z týmu CCC Sprandi Polkowice), který letošní sezónu zahájil vítězstvím na jednorázovém závodě kategorie HC Ronde van Drenthe a během roku si připsal několik dalších pódiových umístění.

Druhou posilou je pak Karel Hník z Pardus - Tufo Prostějov. Dalšími novými tvářemi jsou Dominik Neuman (Topforex Lapierre), který v úvodu letošní sezóny prodělal těžké zranění, ale stihl se vrátit do závodního kolotoče a zajíždět stabilní výsledky. Desátým do party pak bude mladý Matěj Štibingr z pražské Dukly, jenž by měl být nadějí do kategorie U23.

hnikkelkovu

Karel Hník

Elkov Author má za sebou jednu z nejlepších závodních sezón. Jezdci hradeckého týmu si v letošním roce připsali celkem 12 vítězství v UCI závodech, k nimi přidali vítězství na mistrovství ČR v silničním závodě i v časovce a ovládli i Český pohár.

Vrcholem pak byla kvalifikace na mistrovství světa v týmové časovce, kde Elkov Author obsadil 12. místo a dokázal porazit i některé WorldTour týmy. Celkový účet za tento rok pak činí zisk 1 115 UCI bodů a tým v současné době drží 14. pozici v soutěži UCI Europe Tour a 1. místo mezi UCI Continental týmy.

„Máme za sebou skvělou sezónu, ale bohužel se nevyhneme změnám v sestavě, ačkoliv například odchod Josefa Černého do nejvyšší soutěže je pro nás vlastně vyznamenáním. Tým se v roce 2019 zúží o jedno člověka, ale pevně věřím, že dobrá parta a motivace k závodění pomůžou k dalším skvělým výsledkům,“ tvrdí ředitel týmu Vladimír Vávra. Z letošní sestavy odcházejí Tomáš Bucháček (konec kariéry), Jiří Polnický, Jan Rajchart a Piotr Konwa.

neumankelkovuu

Dominik Neuman

A jak vidí šéf týmu nové posily? „Karel Hník je se svými předpoklady jasným vrchařem, který by nám měl v kopcích velmi pomoci a vrátit se ke svým kvalitním výsledkům. Matěj Štibingr přichází z pražské Dukly, kde se věnoval rovnoměrně dráze i silnici a do budoucna by měl být velkým příslibem. Dominik Neuman prokázal své kvality již minulý rok, když dokázal vyhrát Český pohár v kategorii U23. Letos si bohužel vybral smůlu v podobě zranění na jarní Bíteši, ale dokázal se rychle vrátit a znovu ukazovat, že je velkou nadějí české cyklistiky,“ říká Vladimír Vávra.

stibingrkelkovuu

Matěj Štibingr

„Dominik je typově podobný jezdec jako Josef Černý. Umí přejet kopec a je i rychlý ve spurtu. František Sisr je jezdcem se stabilní výkonností, který se hodí především na klasikářské závody. Jeho velkým plusem pro nás je i množství UCI bodů, které přinese do týmu a které by měly pomoci dostat se do první trojice mezi kontinentálními týmy v rámci UCI Europe Tour a zajistit si automatické pozvánky na závody první a druhé kategorie a tím i velmi kvalitní kalendář,” dodává Vávra.

Elkov Author čeká tradičně v listopadu první společné setkání na domácí půdě v Hradci Králově a následně se 22. listopadu přesune do španělského Calpe, kde budou závodníci skoro až do Vánoc najíždět první objemy po dovolené.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.