SuperCycling.cz

Contador věří, že bude schopen čelit milionářům ze Sky

8. 11. 2016, 06:33

Po přestupu do stáje Trek-Segafredo má Alberto Contador novou motivaci. Chce všem dokázat, že v téměř 34 letech ještě nepatří do starého železa. Rád by zabojoval o vítězství na Grand Tour, ale ví, že to zejména proti hvězdami nabitému týmu Sky bude nesmírně těžké.

albertokeskyho

Contador vyhlásil, že hlavním cílem příští sezóny bude Tour de France. „Budu tvrdě pracovat, abych dokázal vyhrávat. To je můj jediný cíl,“ řekl v rozhovoru pro španělský deník Marca.

Poslední roky trávil v týmu Tinkoff, ale s jeho majitelem Olegem Tinkovem, který svět cyklistiky opouští,  se v nejlepším rozhodně nerozešel. A podle kuloárních informací měly k ideálu daleko i s některými závodníky.

„Mám s ním hodně špatné vztahy. Respektuji ho jako závodníka za to, co v minulosti dokázal, ale jako člověk mě nikdy neoslovil. Nemám ho rád,“ uvedl Tinkov v jednom z rozhovorů, jehož část jsme publikovali zhruba před měsícem.

Podle něj je Contador za zenitem. „Už se nebude zlepšovat. Já jako majitel týmu končím na vrcholu. On měl taky skončit teď. Letos na Vueltě se před něj dostali tři nejlepší závodníci, za rok jich bude dvacet. Už nemá na to, aby vyhrál Grand Tour. Měl by skončit,“ řekl ruský miliardář.

z balkonujhau

Alberto Contador si dopřává odpočinek, ale brzy už začne s přípravou na novou sezónu.

Contador přes to všechno věří, že investice do něj vložené (spekuluje se o platu kolem 3 mil. eur ročně) se Treku vyplatí. A bude schopen bojovat o nejvyšší příčky třeba i s Froomem, který se může opřít o daleko lepší tým, což je prostě realita.

„Sky má rozpočet někde kolem 35 miliónů euro. A v tomhle směru je těžké se s nimi měřit. Mohli by postavit dva nebo tři špičkové týmy na Tour, tolik skvělých závodníků mají. A na Tour je skvělý tým klíčem k úspěchu. My možná na papíře nejsme nejsilnější tým, nejsme nejbohatší, ale jsme připraveni tvrdě pracovat, abychom na Tour přijeli na nejvyšší možné úrovni,“ prohlásil Contador.

Že ještě španělský cyklista neřekl poslední slovo, si myslí jeho bývalý týmový kolega Nicolas Roche, jenž po dvou letech ve Sky přestupuje do BMC. „Dobře znám jeho vášeň pro cyklistiku. To nejlepší už je zřejmě za ním, ale není to tak, že už by neměl fanouškům co nabídnout. Pokud se Alberto rozhodl pokračovat, tak věří, že toho ještě může dost ukázat,“ přiznal irský cyklista.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.