SuperCycling.cz

Bomba: Sagan do Bory? Vše tomu nasvědčuje

30. 6. 2016, 16:23

To, o čem se v zákulisí šušká už několik týdnů, nabírá reálnějších obrysů. Německá pro-kontinentální stáj Bora - Argon 18, jejíž barvy hájí i český cyklista Jan Bárta, postupuje pro rok 2017 do WorldTour. A láká do svých řad Petera Sagana, Rafala Majku i některé další závodníky z končícího týmu Tinkoff. 

sagous-k-peicho

Kromě vyšší licence změní tým i název. Namísto výrobce kol Argon 18 se do názvu spolu s výrobcem kuchyňských spotřebičů Bora dostane firma Hansgrohe, výrobce sanitární techniky a produktů pro kuchyně a koupelny.

Tým tak podtrhává svou německou identitu s dalším ryze německým sponzorem, který výrazně pomůže s navýšením rozpočtu stáje nutným pro konkurenceschopnost ve WorldTour.

Argon 18 ztratí svou pozici nejen v názvu týmu, ale v týmu vedeném Ralphem Denkem skončí po dvou sezónách spolupráce úplně. Na pozici dodavatele kol nahradí kanadskou značku americký Specialized, který tak pravděpodobně zůstane jen u dvou týmů kategorie World Tour (Etixx - Quick Step a nyní Bora - Hansgrohe). Smlouva Specialized s Astanou po letošní sezóně končí a zatím nedošlo k jejímu prodloužení.

bora hasho

Belgický deník Het Nieuwsblad v souvislosti s Bora - Hansgrohe mluví o příchodu Petera Sagana. Oficiálně nesmí podle pravidel UCI do 1. srpna ani jedna strana přestup potvrdit, takže je tato informace stále ve stádiu spekulací.

Peter Sagan je momentálně jedním z nejžádanějších, ne-li vůbec nejžádanějším závodníkem v profipelotonu. S úřadujícím mistrem světa by do německé stáje měl přijít i jeho bratr a čerstvý mistr Slovenska Juraj Sagan, jeho krajané Michael Kolář a Erik Baška a také čerstvý mistr Polska Rafal Majka, vítěz vrchařské soutěže z Tour de France 2014.

Roční plat Petera Sagana se má pohybovat v rozmezí 5-6 mil. eur a spekuluje se, že by na něj nemalou částkou přispíval Specialized.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.