SuperCycling.cz

Štybarovi útok nevyšel, prvenství slavil Greipel

19. 7. 2015, 18:56

Zdeněk Štybar se ve 14. etapě Tour de France opět ukázal jako velký bojovník. V jejím závěru atakoval na rovině z hlavního pole, ale sám to měl v protivětru těžké a 1,2 km před páskou ho peloton pohltil. Hromadný spurt pak ovládl král sprintů letošní Tour André Greipel.

styby-chyceny

Čeští cyklisté byli v závěru etapy vůbec hodně vidět. 6,4 km před cílem atakoval Jan Bárta z německé formace Bora-Argon 18, ale asi po kilometru byl pelotonem pohlcen, stejně jako Michal Kwiatkowski, jenž to zkusil po něm.

A přišel další český atak. Od Kwiatkowského stájového kolegy z Etixx-Quick Step Zdeňka Štybara. Bylo to 3,4 km před cílem, kdy vyrazil jako raketa dopředu, vytvořil si mírný náskok, ale balík to měl pod kontrolou a 1,2 km před páskou Štybara pohltil. Ten zajel ke straně a zvedl ruku, ovšem ne kvůli defektu, ale proto, aby ho někdo ze sprinterů ve vysoké rychlosti nesestřelil.

André Greipel sice neměl k ruce dvorního rozjížděče spurtů Sieberga, jenž byl ve druhé skupině s velkou ztrátou za balíkem, ale kolegové z Lotto-Soudal ho zastoupili. Byl to hodně vyrovnaný spurt mezi Greipelem, Degenkolbem, Kristoffem a Saganem, ale německá „Gorila“ opět demonstrovala svou sílu.

reipel vyhrava spurt 15 t

Vítěz etapy André Greipel.

Greipel byl na pásce o pár centimetrů dříve než jeho krajan Degenkolb, třetí skončil Kristoff. Na Sagana, který ve spurtu málem sestřelil Coquarda, zbylo čtvrté místo. Ale za výkon zasloužil Sagan velkou pochvaku, protože byl stejně jako včera i dnes v úniku, vyhrál jedinou sprinterskou prémii a ještě dokázal zaspurtovat. Na Greipela však neměl.

„Posledních padesát metrů už jsem věřil, že vyhraju. Chyběl tam Marcel Sieberg, ale hlavně Adam Hansen odvedl skvělou práci místo něj,“ jásal Greipel, který slavil už třetí vítězství na letošní Tour a celkově deváté. „Ale bylo to hodně těžké, v těch kopcích jsem trpěl a měl jsem co dělat, abych se tam udržel,“ prozradil.

Už v úvodu etapy ve stoupání odpadla z pelotonu skupina, v níž bylo skoro 30 lidí včetně spurtérů Cavendishe, Démareho, Farrara a dalších. S Cavendishem tam z týmu zůstali Renshaw s Golasem, aby mu pomohli, a i když to v jednu chvíli vypadalo na hraně, skupina si pohlídala, aby nechytila limit. Nakonec dorazili se ztrátou 15:41 min.

ad cehuni 15t


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.