SuperCycling.cz

Štybar nechybí v nominaci na Tour de France!

26. 6. 2015, 17:14

Zdeněk Štybar se podle očekávání vešel do devítičlenné nominace týmu Etixx-Quick Step na Tour de France, kde ho čeká velká premiéra. Belgická stáj dnes oznámila sestavu v čele s vítězem 25 etap Markem Cavendishem.

styby-k-nominaci-tdf

Nominaci tvoří: Mark Cavendish (Brit., 9. účast, 25 vyhraných etap), Michal Golas (Pol., 2. účast), Michal Kwiatkowski (Pol., 3. účast, celkem 12 dní jel v bílém dresu), Tony Martin (Něm., 7. účast, 4 vyhrané etapy), Mark Renshaw (Austr., 7. účast), Zdenek Štybar (ČR, 1. účast), Matteo Trentin (It., 3. účast, 2 vyhrané etapy), Rigoberto Urán (Kol., 3. účast) a Julien Vermote (Belg., 1. účast).

„V našem týmu se mísí zkušenost s talentovanými závodníky,“ řekl manažer belgické stáje Rolf Aldag. „Až do 9. etapy, kdy se jede týmová časovka, pro nás bude každý den obrovskou výzvou. Hned na začátku je prolog, pak etapa, kde může hrát velkou roli boční vítr, potom se přesouváme do Belgie a doma se chceme předvést v co nejlepším světle,“ prohlásil bývalý německý profesionál.

„Jeden den se končí na Mur de Huy, potom je etapa po kostkách, následně přijdou etapy, kde by se mohl prosadit Mark Cavendish. Věříme, že budeme úspěšní, tým je na tyto etapy ideálně poskládaný. Do prvního dne volna máme velké ambice v celkovém pořadí,“ přiznal Aldag.

V horách bude sázet tým především na Urána či Kwiatkowského, překvapit zkusí Martin. Třeba z úniku. A samozřejmě i Zdeněk Štybar, který by se měl každým dnem stát otcem a jeho účasti na Tour ak nic nebude bránit.

Hlavně úvodní etapy pro něj budou jako stvořené. „Rádi bychom alespoň pár dní vezli žlutý dres a chceme na letošní Tour zanechat s týmem se závodníky osmi různých národností důležitou stopu,“ dodal Aldag.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.