SuperCycling.cz

Tři Češi na Tour: jaké jsou jejich ambice?

28. 6. 2017, 18:29

Na start 104. ročníku Tour de France se v sobotu postaví v Düsseldorfu čtyři Češi. K Romanu Kreuzigerovi (Orica-Scott) a Ondřeji Cinkovi (Bahrain Merida) přibyl v úterý Zdeněk Štybar. Jeho stáj Quick-Step Floors zveřejnila nominaci jako poslední ze všech týmů a úřadující mistr ČR v ní nechybí.

stybhornii

Belgický tým nominoval následující sestavu: lídrem na celkové pořadí bude Dan Martin, rovinaté etapy se pojedou na Marcela Kittela, který bude mít velikou motivaci hned na úvod doma v Německu.

Kromě nich a Štybara jedou velezkušený Belgičan Philippe Gilbert, účastník 19 Grand Tours a vítěz letošních Flander i Amstelu, dále novozélandský mistr v časovce Jack Bauer, rozjížděč spurtů Fabio Sabatini, Matteo Trentin a Gianluca Brambilla, kteří by měli pomáhat Martinovi v horách, a hlavně na černou práci je v týmu Julien Vermote.

Štybar tak ukáže mistrovský dres na Tour, kde bude startovat podruhé v kariéře. Poprvé to bylo v roce 2015 a český cyklista se blýskl vítězstvím v 6. etapě s cílem v Le Havru. I letos bude jeho cílem poprat se o etapové vítězství, šance bude mít zejména z úniku nebo díky nečekanému nástupu v závěru. Jinak bude muset především pomáhat.

bahrain na tur

S rolí pomocníka je smířen i Ondřej Cink. Ten by měl být ovšem více vidět v horských etapách, kde bude k ruce lídrovi stáje Bahrain Merida, jímž je Ion Izagirre. Bahrain Merida vyráží na Tour v následující sestavě: Izagirre, Cink, Janez Brajkovič, Sonny Colbrelli, Borut Božič, Javier Moreno, Grega Bole, Yukiya Araširo a Tsgabu Grmay.

Pokud se nestane něco neočekávaného, nejvíc by měl být z českého trojlístku vidět Roman Kreuziger. Ten jede Tour už poosmé a hned čtyřikrát skončil v top 10. Letos poprvé v dresu stáje Orica-Scott, kde bude klíčovým mužem pro mladé lídry Estebana Chavese a Simona Yatese v horských etapách, kde bude kapitánem.

To potvrdil i sportovní ředitel týmu Matt White. O roli kapitána se Kreuziger podělí se zkušeným Mathew Haymanem, loňským vítězem Roubaix, jemuž už je 39 let. „Hayman bude kapitánem v rovinatých etapách, kde na něj ostatní budou hodně spoléhat,“ přiznal White.

kizzzzzz

„Roman k nám přišel jako zkušený borec, který na Tour skončil několikrát v to 10. V minulosti navíc býval členem vítězných týmů na Grand Tours, takže jeho zkušenosti budou pro naše mladé vrchaře nesmírně cenné,“ vysvětlil White.

Hlavním lídrem australské stáje bude Kolumbijec Esteban Chaves, který byl vloni druhý na Giru a třetí na Vueltě.

„Opravdu nevíme, na co si s Estebanem můžeme troufat, protože Tour ještě nikdy nejel. Jeho sezónu hodně narušilo zranění kolena, ale dostal se z toho a všechno jde podle plánu. U Simona je prioritou, aby bojoval o bílý dres a pokud v této soutěži bude schopen porazit Meintjese (UAE Team Emirates) a Buchmanna (Bora-Hansgrohe), určitě může skončit v top 10. Platí, že Esteban i Simon pojedou na pořadí,“ prozradil sportovní ředitel Oriky.

Australská stáj vysílá na Tour následující sestavu: Roman Kreuziger, Esteban Chaves, Simon Yates, Michael Albasini, Luke Durbridge, Mathew Hayman, Jens Keulekeire, Daryl Impey, Damien Howson.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.