SuperCycling.cz

Tour 2017: start v Německu, pět pohoří a dvě časovky

18. 10. 2016, 23:13

Trasa Tour de France 2017 byla odtajněna na slavnostní prezentaci v Paříži. 104. ročník odstartuje 1. července v Düsseldorfu a přes Belgii a Lucembursko se dostane do Francie, kde cyklisté projedou pět různých pohoří! Závod skončí po 3516 kilometrech 23. července tradičně v Paříži.

ktejtour5

V Německu startuje Tour přesně po 30 letech. Na závodníky čeká 21 etap s řadou hor a k tomu dvě individuální časovky (týmová znovu v programu chybí).

Ta první se jede hned na úvod Tour v Düsseldorfu, kdy bude mít velikou motivaci doma uspět úřadující mistr světa Tony Martin. Druhá časovka se pojede v předposlední den závodu v Marseille, končit bude na fotbalovém stadiónu Velodrome a definitivně určí krále Tour.

I když je v roce 2017 na programu jen pět klasických horských etap, přibyly prudší kopce. Peloton postupně projede Vogézy, Juru, Pyreneje, Centrální masiv a Alpy, tedy pět největších francouzských hor. Všechny se pojedou poprvé od roku 1992.

ktejdtourke5

Královskou etapou bude 9. dějství před prvním dnem volna. Na 181 km z Natua do Chambéry budou cyklisté muset zdolat převýšení 4600 metrů, když na ně čekají vrcholy pohoří Jura Col de la Biche, Grand Colombier a Mont du Chat.

Poslední stoupání přijde těsně před cílem a je označováno za jedno z nejbrutálnějších v celé Francii. „Tuhle etapu bude třeba před Tour stoprocentně projet, některé ty kopce vůbec neznám,“ řekl obhájce prvenství Chris Froome.

mensiartrurka

„Trasa této Tour byla vybrána tak, aby uspěl skutečný šampión,“ prohlásil ředitel závodu Christian Prudhomme. V nadcházejícím ročníku sice chybí klasické kopce jako Tourmalet či Alpe d´Huez, ale do programu byly zařazeny méně známá nebo pro většinu neznámá stoupání.

„Z toho, co jsem viděl, tak v podstatě každý den hrozí nějaké nebezpečí a může vás zničit,“ odhadoval irský lídr stáje Etixx-Quick Step Dan Martin. „Bude to o tom, kdo nejlépe přežije,“ dodal. „Ale zase netrávíme nikdy více než dva dny za sebou v horách. Já osobně tohle vítám, byl jsem z trasy nadšen,“ doplnil Francouz Romain Bardet.

„Celkově to bude hodně těžká Tour,“ přiznal Froome, který bude usilovat o třetí vítězství v řadě a celkově čtvrtý triumf. „Znovu to bude bitva vrchařů. Časovky jsou dost krátké, ale i tak je člověk nesmí podcenit a já se na ně v tréninku znovu zaměřím,“ dodal britský lídr Sky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.