SuperCycling.cz

Thomasovi ukradli na výstavě trofej z Tour

10. 10. 2018, 14:50

Geraint Thomas zvedl v červenci poprvé v kariéře nad hlavu trofej pro vítěze Tour de France, ale moc dlouho si ji neužil. Jeho tým Sky oznámil, že byla při výstavě v Birminghamu pořádané výrobcem kol Pinarello ukradena.

kolazeskyyy

Pinarello, které Sky dodává kola, chtělo, aby na výstavě Cycle Show byly všechny tři trofeje z letošních Grand Tours, které opanovali Britové – Giro vyhrál Thomasův stájový kolega Chris Froome, Vueltu Simon Yates z Mitchelton-Scott.

Ale modro-zlatý pohár Thomase je fuč. Když výstava končila, chvilku zůstal při úklidu bez dozoru a někdo ho ukradl. Po pachateli se pátrá, policie oznámila pouze fakt, že trofej byla ukradena 29. září večer.

MRGGG

„Pro mě ta trofej moc znamená a je obrovská škoda, co se stalo. Pro nikoho dalšího nemůže mít takovou cenu, jako pro mě. Doufám, že ten člověk v sobě najde dostatek cti a vrátí ji,“ uvedl Thomas. „Ale ještě cennější než trofej jsou pro mě vzpomínky na ty tři týdny. Ty mi nikdo ukrást nemůže,“ dodal.

„Velice nás mrzí, co se stalo a přijímáme za to plnou odpovědnost. Geraintovi i týmu jsem se osobně omluvil,“ řekl Richard Hemington, výkonný ředitel firmy Pinarello.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.