SuperCycling.cz

Thomas to dokázal - Tour bude mít velšského krále

28. 7. 2018, 22:35

Geraint Thomas podle očekávání udržel v časovce dres lídra a v neděli bude v Paříži korunován jako vítěz 105. ročníku Tour de France. Stane se prvním Velšanem, který Tour vyhraje.

Gnahoruu

Časovka měřila 31 km a na závěr čekal na závodníky kilometrový kopec. Roli papírového favorita potvrdil úřadující mistr světa Tom Dumoulin, který zvítězil. Ale o pouhou vteřinu před Chrisem Froomem, který zajel rovněž fantasticky, stejně jako třetí Thomas. Lídr Tour na druhém mezičase jasně vedl, ale v jedné zatáčce málem upadl, tak už v závěru neriskoval. Věděl, že má vyhráno.

„Nemůžu tomu uvěřit,“ říkal Thomas do televizních kamer a několikrát musel zatlačovat slzy. "Vůbec nevím, co říct. Je to neskutečné. Nikdy jsem o celé Tour nepřemýšlel. A teď jsem ji vyhrál,“ kroutil hlavou 32letý rodák z Cardiffu.

Gachriss

Froome se díky skvělé časovce vrátil na pódium, takže Team Sky bude mít dnes večer na pódiu hned dva závodníky. Mezi ně se vklínil Dumoulin. Nizozemec ze Sunwebu tak skončí stejně jako na Giru druhý.

„Cítil jsem se hodně silný. Věděl jsem, že vedu a v některých zatáčkách jsem možná zbytečně riskoval. Nico Portal (sportovní ředitel Sky) mi řekl, ať to zbytečně nepřeháním, protože už ta Tour je moje. Tak jsem to udělal,“ popisoval dojatý Thomas. „Naposledy jsem brečel, když jsem se ženil. Je to neskutečné,“ prozradil.

Gnatraticas

Hodně spokojen byl i vítěz časovky Dumoulin. „Je to bláznivé. Když jsem projel cílem, myslel jsem si, že je Froome o vteřinu přede mnou. Dopadlo to krásně a moc si toho vážím. Byl jsem totiž hodně nervózní. Ztratila se nám taška, kde jsem měl všechny časovkářské kombinézy. Náš baskický sponzor Exteondo ji dokázal ráno ušít a mohl jsem jet časovku v tomhle krásném dresu mistra světa. Moc jim děkuju, odvedli neskutečnou práci,“ uvedl Dumoulin.

tomjedeTTtourr

Hodně spokojený byl i Froome, jenž z pódia vytlačil po dni Rogliče. Ten zajel až osmý čas se ztrátou 1:22 min. „Být na stupních vítězů s Geraintem, to je sen. Po včerejšku, který byl opravdu náročný, jsem tomu moc nevěřil. Jsem naprosto spokojený,“ říkal Froome.

Roglič, vítěz páteční pyrenejské etapy, z pádu na čtvrté místo nedělal tragédii. „Udělal jsem, co jsem mohl a můžu být pyšný. Je to pro mě fantastický výsledek,“ přiznal Slovinec z týmu LottoNL-Jumbo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.