SuperCycling.cz

Thomas se Tour nebrání a klidně pojede i s Froomem

9. 11. 2018, 05:48

Geraint Thomas je ochoten jet příští rok coby obhájce prvenství na Tour de France i v případě, že by tam Team Sky poslal také Chrise Frooma, o čemž se při jeho ambicích na vysněné páté vítězství nepochybuje.

gschrisss

Ve své autobiografii Tour according  to G, která vyšla nedávno, si přitom postěžoval, že na letošní Tour nebyl chráněným jezdcem a ve Sky se dlouhou dobu vše podřizovalo Froomovi. „Bylo to rozhodnutí týmu, ale Froomie se ke mně vždy choval férově a nikdy neudělal žádný podraz. Proto mezi námi není žádné napětí, jak si mnozí myslí,“ řekl Thomas.

V těchto dnech má hodně napilno. Má sice volno po sezóně, ale žádné velké válení to rozhodně není. „Je to dost hektické,“ přiznal.

O minulém víkendu byl na Saitama Criterium v Japonsku, okamžitě se vracel do Británie na akce spojené s propagací své nové knihy a ještě ho čeká kritérium v Šanghaji, které rovněž pořádají organizátoři Tour de France. To se uskuteční 17. listopadu a spolu s Thomasem dorazí i Peter Sagan, Romain Bardet, Marcel Kittel, Jakov Fuglsang a další.

achrissak

„Pak už se musím vrátit k tomu, co mám zažité. Těším se, až začnu normálně jezdit na kole a budu se soustředit na trénink a věci kolem kola. I manželka říká, že už potřebuju najet na ten svůj rituál, protože jsem se během volna pořádně nezastavil,“ řekl s úsměvem. „Pořád někde pendluju. Proto už se těším, až odjedu do Monaka a začnu trénovat. Ze začátku to asi bude trápení, ale pomalu se do toho zase dostanu,“ dodal.

Jako vítěz Tour je na roztrhání, jeho popularita hodně stoupla. „Ale pořád se cítím stejným člověkem, rozhodně mě to nijak nezměnilo. Často tomu ani dnes pořádně nemůžu uvěřit, že jsem vítěz Tour,“ přiznal velšský závodník.

Co se týče programu na rok 2019, jasno ještě nemá. Sky vyhlásil, že chce na Grand Tours příští rok jet vždy s taktikou jednoho jasného lídra a čeká se, že to na Tour bude Froome. Ani jeden z nich ještě definitivně neprozradil, kam jejich kroky zamíří. Frome zatím pouze ozmámil, že sezónu začne v únoru na závodě Colombia Oro y Paz.

jestkgr

I když se spekuluje, že Thomas pojede Giro a Froome se bude soustředit na Tour. Vše má být oznámeno v prosinci. „Myslím, že jsme oba v pohodě. Pokud by došlo k situaci, že bychom jeli na Tour oba a já měl formu na vítězství, asi bychom jeli stejně jako letos. Rozhodně bychom nezávodili jeden proti druhému a nevidím důvod, proč bychom si nepomohli. V první řadě jde o vítězství týmu,“ řekl Thomas.

„V příštích dnech si detailně prohlédnu trasu Gira i Tour a myslím, že Chris udělá to samé. Pak se o tom budeme s týmem bavit,“ prozradil Thomas, jenž ve Sky podepsal nový tříletý kontrakt. Prý v něm nemá žádnou klauzuli, která by mu garantovala jakoukoli pozici lídra na Grand Tour.

Ať už pojede na Giro či na Tour, má jistotu, že k ruce dostane neskutečně silný tým. Dominance Sky na Grad Tours je v posledních letech jednoznačná. Thomas však odmítá slova, že síla Sky spočívá v tom, že si kvůli astronomickému rozpočtu může britský tým koupit kohokoli.

kegerajntovi

„Rozhodně to není o penězích. Když to přenesu do fotbalu, my nekupujeme Messiho, Ronalda ani Suareze. Podívejte se třeba na Wouta Poelse. Quick-Step ho už nechtěl, šel do Sky a předvádí neskutečné věci. Tenhle tým lidi zlepšuje a oni zlepšují tým. Peníze nejsou všechno. Spousta týmů má velké rozpočty. Podívejte se třeba na Kaťušu, která disponuje taky vysokým rozpočtem. Myslím, že mezi námi jsou docela velké výkonnostní rozdíly,“ dodal vítěz Tour 2018.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.