SuperCycling.cz

Van Garderen zažil při odstoupení z Tour bezmoc

23. 7. 2015, 14:17

Před startem Tour snil Tejay van Garderen o tom, že se dokáže vklínit mezi největší favority a porve se o pódium. Až do druhého dne volna o tom šestadvacetiletý cyklista stáje BMC mohl reálně přemýšlet. Byl třetí za Froomem a Quintanou. Jenže pak se všechno otočilo. Kvůli onemocnění a oslabenému organismu musel ve středeční 17. etapě odstoupit.

tejay-k-od-1

S nachlazením bojoval už několik dnů, ovšem naplno propukla viróza o volném dni a následující den už se na kole od samého začátku trápil. Ztrácel a věděl, že je po všem. Nakonec na doporučení týmu 70 km před cílem etapy zastavil a se slzami v očích nasedl do auta.

„Když bojujete o pódium na Tour a během minuty sedíte v autě, je to strašně těžké,“ přiznal van Garderen. „Bylo hrozné se pak podívat klukům z týmu do očí, když pro mě celý závod dřeli. Stejně tak bylo těžké zavolat domů manželce a říci jí, jak se věci mají. Byla v tom spousta emocí a taky bezmoc,“ prozradil.

Dnes dopoledne předstoupil před média, aby objasnil, co přesně ho vyřadilo z bojů o pódium. „Bojoval jsem s nachlazením už několik dní. Bral jsem antibiotika a doufal jsem, že mi den volna pomůže. Ale měl jsem teplotu a nedostal jsem se z toho. Ráno před etapou mi bylo ještě hůř,“ přiznal cyklista s nizozemskými kořeny, který už se narodil v USA.

„Během etapy prostě tělo i nohy vypnuly. Kdybych mohl trochu jet, ztratím na největší favority v posledním kopci minutu, ale když jsem ztratil kontakt už v prvním stoupání, věděl jsem, že je to špatné,“ řekl lídr BMC.

tejay k od 2

„Strašně mě mrzí, že se to stalo zrovna na Tour. Já kvůli ní tvrdě dřel celý rok. V první chvíli jsem si říkal: snad je to jen zlý sen, vzbudíš se a zase si připneš číslo na záda. Ale bohužel to byla realita. Nejhorší bylo, když jsem po etapě přišel do autobusu a snažil jsem se to říci klukům,“ popisoval Američan.

Teď se vrací se do svého evropského domova v Nice a zatím neví, co bude dál. Musím se dát dohromady a pak s týmem budeme řešit můj další program.“ Je dost možné, že nakonec pojede na Vueltu, vrcholem druhé části sezóny bude mistrovství světa v jeho rodné zemi. „Všechno je čerstvé, musíme to všechno v klidu probrat,“ dodal jeden ze smutných hrdinů letošní Tour.

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.