SuperCycling.cz

Sagan umlčel kritiky a slavil třetí vítězství

20. 7. 2018, 23:00

Peter Sagan dal ráznou odpověď všem bulvárním novinářům a kritikům, kteří v posledních dnech nejrůznějšími způsoby pitvali oznámení jeho rozchodu s manželkou Katarínou. Po pekle v Alpách vyhrál ve spurtu rovinatou 13. etapu Tour.

gantodokazao5

„Je to fantastické vítězství, moc si ho vážím. A děkuju klukům z týmu za skvělou práci,“ řekl slovenský mistr světa z týmu Bora-Hansgrohe. Ve spurtu porazil Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates), třetí byl Arnaud Démare (FDJ).

Když ve středu oznámil, že se po vzájemné dohodě rozcházejí s manželkou Katarínou, s níž mají syna Marlona, bylo z toho velké haló. Hlavně na Slovensku. Bulvární novináři okamžitě začali sledovat rodiny obou manželů ve snaze přinést čtenářům nějakou senzaci.

Proto Sagan dnes před etapou uveřejnil na svém facebookovém profilu další video se vzkazem ve slovenštině. „Asi se všichni ptáte, proč jsem tuto smutnou zprávu zveřejnil zrovna během Tour. Nebyl to záměr, ale situace se vyvinula tak, že nějaký dobrák napsal do deníku Nový Čas anonym s vymyšlenou story, proč se rozvádím,“ prozradil Sagan.

„Na to konto začali novináři otravovat mojí rodinu i rodinu Katky. Všichni se toho chytali. Rád bych vám řekl, že můj soukromý život je můj soukromý život. Nemám zapotřebí, aby se do něj někdo šťoural. Chápu, že se píše o mé cyklistické kariéře, ale byl bych rád, kdyby se skončilo se psaním článků o mém soukromí. Akorát to dělá zlou atmosféru,“ řekl Sagan.

„Jak jsem řekl v mém prvním vyjádření, rozcházíme se s Katkou v dobrém. Pokusíme se Marlonovi zajistit, aby vyrůstal v tom nejlepším. Jen si chci ochránit soukromí, stejně jako Katku i malého Marlona. Děkuju za to,“ uvedl Sagan a na závěr vyvrátil ještě jednu hypotézu slovenských bulvárních médií: „Opravdu za naším rozvodem není žádná druhá žena. Je to jen další výmysl,“ dodal.

Dnešní vítězství bylo tou nejlepší odpovědí všem kritikům. Sagan slavil celkově jedenácté vítězství na Tour a v soutěži o zelený dres si ještě pojistil vedení. Má náskok 228 bodů na druhého Kristoffa.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.