SuperCycling.cz

Roman Kreuziger: Pro Alberta člověk pracuje rád

5. 7. 2015, 09:23

Svou šestou Tour de France jede Roman Kreuziger. Jeho maximem je páté místo z roku 2013, což je stále nejlepší český výsledek na Grand Tour. Letos považuje za prvořadé, aby co nejvíce pomohl lídrovi stáje Tinkoff-Saxo Contadorovi k vysněnému vítězství. „Věřím, že je to v jeho silách,“ říká 29letý český cyklista.

roman-nahoru-k-rozhovoru-tour

Romane, jak vidíš souboj Contadora s dalšími třemi borci z té velké čtyřky?

Alberto jel jako jediný z nich Giro, ale dokázal si odpočinout a na Route du Sud předvedl, že je na tom znovu dobře. I když to samozřejmě není Tour. Bylo by ideální, kdyby se mu podařilo v úvodních dnech s naší pomocí nachystat někoho z těch největších rivalů v nepozornosti. Jak pro něj, tak pro Nibaliho, by bylo skvělé, kdyby měli na Quintanu před nájezdem do hor třeba tři minuty k dobru. Hory v posledních dvou týdnech jsou hodně těžké a Quintana je jako excelentní vrchař může trošku převýšit. Quintana měl hodně dlouhou pauzu a může se rozjíždět pomaleji. Během těch prvních devíti dnů ho můžou nachytat a určitě zkusíme něco vymyslet.

tem lepsi utrecht

Kdo z té čtyřky má podle tebe nejlepší formu?

To se dá teď těžko říkat. Nibali vyhrál italský mistrák, takže je na tom určitě dobře, ti ostatní taky. Froome zase se Sky dobře ví, jak se připravit na největší akce, přestože jim Grand Tours poslední rok a půl nevyšly úplně podle představ. Má k ruce vyrovnaný tým na roviny i do hor a spíš bude záležet, jak přečká ty úvodní etapy.

Jaký je Alberto Contador lídr?

Je to jeden z lídrů, pro které člověk rád pracuje. Bojuje do poslední chvíle, i když mu to třeba nejde podle představ. A když je na tom hodně dobře, snaží se z toho vytěžit maximum. To jeho pomocníci ocení. Taky hodně věří svému týmu, což je důležité.

s jalbe

Říká se, že lídři bývají často náladoví.

Alberto je v pohodě. Někdy je víc uzavřený, a když se třeba něco děje, snaží se to nejdřív vyřešit sám a nic nepřenáší na tým.

Dokáže udělat legraci?

Zrovna při Grand Tours není moc prostoru na velkou srandu, ale rozhodně není ten, kdo by odcházel od stolu jako první. Zůstane, povídá si s ostatními.  Velkou výhodou našeho týmu je parta, která je fakt skvělá.

plavba lodi

Je pro tebe letos Tour oproti Giru jiná, když ji jedeš bez psychického balvanu v podobě očekávané arbitráže v případu s biologickým pasem?

Já nejel Giro s nějakým velkým balvanem. Poslední půl rok celou tu věc řešila hlavně manželka a já se tím nestresoval. Bral jsem to tak, že jsem nic neudělal a závodil jsem s čistou hlavou. Teď už je to pro mě úplně uzavřená kapitola, nakonec se to rozhodlo prakticky samo.

Myslíš, že bys mohl zopakovat svůj výsledek z roku 2013, kdy jsi byl pátý hned za Albertem?

Pro nás je hlavně prioritou, aby Alberto bojoval o vítězství. Na nejtěžší kopce by s ním měl jako poslední zůstávat Majka, tak uvidíme. Já bych se musel oproti Giru v horách hodně zlepšit. Ale všem jde v první řadě o pomoc Albertovi, to ostatní není až tak důležité.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.