SuperCycling.cz

Kreuziger pojede v Žilině, Tour ještě nemá jistou

19. 6. 2015, 10:59

Roman Kreuziger bude jednou z hvězd silničního závodu mužů na společném mistrovství ČR a SR v Žilině, který se jede v neděli 28. června. 

roman-k-tdf-perex

„Počítám s tím, že mistráky pojedu. Ne časovku, ale jen silniční závod. I kvůli niominaci na mistrovství světa,“ řekl cyklista Tinkoff-Saxo, který dnes končí 12denní vysokohorské soustředění Passo Eira nad Livignem v nadmořské výšce 2208 metrů. „Odtrénoval jsem tady, co jsem chtěl, i když nám úplně nepřálo počasí,“ prozradil.

Ve vysoké výšce se chystal s týmovým kolegou Tosattem, byli tam i Contador s Hernandezem, kteří pak odjeli na závod Route du Sud ve Francii. Původně tam měl jet i Kreuziger. „Ale dohodli jsme se, že pro mě bude lepší zůstat ještě nějaký den v horách,“ přiznal.

roman k tdf dvujke

Teď se přesouvá do svého italského domova u Lago di Garda, kde absolvuje ještě několik tréninků za motorkou, po neděli se vrací do Čech a v pátek zamíří na Slovensko.

Neměl by chybět v sestavě Tinkoff-Saxo na Tour de France, která startuje 4. července v Utrechtu, ovšem on sám tvrdí, že jistotu stále nemá. „Pořád je daná širší nominace čtrnácti lidí. Tým bude přihlížet k formě na posledních závodech i zkušenostem. Já preferoval variantu zůstat delší dobu na jednom místě, protože vím, že se tak dokážu líp připravit,“ vysvětlil Kreuziger.

Počítá s tím, že by tým měl nominaci na Tour oznámit před národními šampionáty. „Definitivní slovo bude mít náš hlavní sportovní ředitel Steven de Jongh, svoje si k tomu určitě řekne i Alberto. Jde o to, aby byl ten tým co nejlíp vyvážený,“ přiznal Kreuziger.

roman s albertem k tour trujke

V Tinkoff-Saxo potřebují poskládat tým kolem obou lídrů. Tím hlavním je Alberto Contador, který bude po vítězství na Giru usilovat i o triumf na Tour, tím druhým slovenský spurtér Peter Sagan, jenž by rád získal počtvrté v řadě zelený dres pro vítěze bodovací soutěže.

Co se týče Kreuzigera, bude prý záležet i na jeho aktuálních pocitech. „Kdybych věděl, že na tom nejsem dobře, týmu bych to řekl. V tomhle případě je otevřenost na správném místě a je potřeba, aby na Tour jeli ti, kteří jsou na tom v danou chvíli nejlíp,“ dodal český závodník.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.