SuperCycling.cz

Roman Kreuziger: Desítka na Tour je pořád dobrá

24. 7. 2016, 12:12

Po heroickém výkonu v sobotní etapě skočil Roman Kreuziger do vysněné desítky. Na Tour de France to bude jeho čtvrté umístění v top 10 při sedmém startu. A může být spokojen. „Po všech těch problémech jsem se zase vrátil tam, kde jsem byl,“ přiznal český lídr stáje Tinkoff.

roooomca-1

Na letošní Tour skončíš desátý. Bereš to jako splnění osobního cíle poté, co odstoupil Contador a ty se stal lídrem vaší stáje?

Desítka byla cílem a jsem za ni rád. Po sobotní etapě jsem byl v první chvíli trochu zklamaný, protože chybělo pár vteřin k tomu, abych byl sedmý, což by bylo jiné, než být desátý. Ale musím to brát tak, jak to je. Za pár dní mi určitě dojde, že desítka je dobrá. Po období, kdy jsem měl všechny ty trable, jsem se zase vrátil tam, kde jsem byl. A určitě mi tenhle výsledek dodá morálku do dalších startů. Můžu závodit s čistou hlavou.

Klíčem ke skoku do top 10 byl úspěšný únik v sobotní etapě. Už před ní jsi říkal, že pokud se naskytne šance, zkusíš to.

Byl plán, že pokud odjede větší skupina, půjdu do toho. A vyšlo to. I díky fantastické pomoci Petera Sagana, který odvedl práci za čtyři lidi. Bez něj by nebylo možné ten únik dotáhnout tak daleko. Jeho pomoc byla neskutečná a nešlo jen o tenhle den. Už předtím pomáhal Rafovi, aby bojoval o puntíkatý dres. Jsem strašně rád, že mám takového člověka v týmu. Díky němu jsem v té desítce.

roooomca 2

Jak se ti celý den jelo?

Právě, že nijak extra dobře. Ale potom, co pro mě udělal Peter, jsem věděl, že ze sebe musím vyždímat úplně všechno. Poslední kopec jsem jel jako časovku. Musel jsem najít svůj rytmus v momentě, kdy začali nastupovat, protože když odstoupil Peter, velkou část závodu jsem tu skupinu táhl já. Nikdo mi nechtěl moc pomáhat. Někteří kluci to měli přímo zakázané díky tomu, že jsem ohrožoval jejich lídry. Ale celkově to z mého pohledu byla dobrá etapa.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.