SuperCycling.cz

Quintana opět pobil Frooma, ale ten přesto vyhraje Tour

25. 7. 2015, 17:15

Britský lídr Sky Chris Froome dostal na Tour de France podruhé za sebou lekci od Naira Quintany. V etapě do Alpe d´Huez ještě větší, než v pátek, ale přesto nemusí truchlit. Ztrátu udržel v limitu a už může slavit. Zítra pojede do Paříže jako vítěz 102. ročníku.

Chris Froome to dokázal, je opět králem Tour.

Chris Froome to dokázal, je opět králem Tour.

„Jsem opravdu dojatý. Byla to strašně tvrdá etapa. Věděl jsem, že Movistar bude útočit, že mi hrozí nebezpečí, ale měl jsem za sebou skvělý tým a hlavně Porte s Poelsem mi dnes strašně pomohli. Nejelo se mi moc dobře, ale oni mě zachránili. Hrozně si toho vážím,“ uvedl Chris Froome.

Po dnešku má na Kolumbijce z Movistaru náskok 1:12 min. Quintana byl jasně nejsilnější, Movistar útočil, jak mohl, ale na to, aby smazali více než dvouapůlminutovou ztrátu, to nestačilo.

Quintana najel na Frooma i s bonifikací za druhé místo v etapě celkem 1:30 min. a přestože Brit očividně nebyl ve své kůži, mohl po dojezdu slavit. Zítra bude na Champs Elysées korunován podruhé v kariéře jako vítěz Tour. Poprvé se radoval před dvěma lety, nyní k tomu přidá i puntíkatý dres nejlepšího vrchaře, který v dnešní etapě vybojoval.

Pinot slavil vítězství

Kultovní etapu do Alpe d´Huez vyhrál po heroickém výkonu k velké radosti francouzských fanoušků Thibaut Pinot z týmu FDJ. „O tomhle sní každý. Měl jsem to v hlavě dlouho,“ přiznal dojatý Pinot, který projel cílem o 18 vteřin před Quintanou.

Froome skončil pátý, přijel spolu s Alejandrem Valverdem. Ten si pojistil celkové třetí místo, protože jeho největší sok Vincenzo Nibali měl před posledním kopcem defekt a ztrátu už dohnat nedokázal. Movistar tak mohou těšit dvě místa na pódiu v celkovém pořadí a také vítězství v soutěži týmů.

Movistar dnes udělal vše, co mohl. Už ve stoupání na Col de la Croix de Fer (2 067 m), které cyklisté jeli z druhé strany, než včera, atakovali Valverde i Quintana. Nahoře ale měli jen deset vteřin, ve sjezdu je dojeli Nibali s Froomem a pak se tam dotáhli znovu všichni největší favorité i se svými domestiky.

nairo alpy vyhral

Podle očekávání tak rozhodovalo závěrečných 21 serpentin do Alpe d´Huez. A opět byli nejvíc vidět Quintana s Valverdem. Kolumbijec na nic nečekal, postupně jeho tempu nestačil Valverde ani kolega z Movistaru Anacona, jenž jel v úniku a počkal na něj. Froome byl ve velkých problémech, ale i díky Portemu s Poelsem dokázali udržet ztrátu pod kontrolou.

Je dobojováno, poslední etapa do Paříže už na pořadí nic nezmění.

1.  Froome

2. Quintana

3. Valverde

cessss 890


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.