SuperCycling.cz

Porte má zlomenou pánev a klíční kost

9. 7. 2017, 22:31

Richie Porte, pro něhož skončila Tour po pádu ve sjezdu královské nedělní etapy zhruba 20 km před cílem, má zlomenou pánev a klíční kost na pravé ruce. Oznámila to jeho stáj BMC po vyšetření v nemocnici.

porTakvobrtak

Porte spadl ve sjezdu z poslední vrchařské prémie Mont du Chat, když mu podklouzlo kolo a vyjel mimo silnici na trávu. Kolo letělo do příkopu a Porte zpátky na silnici, kde v letu srazil Dana Martina. Ten naštěstí nasedl po chvíli na kolo a do cíle dojel se ztrátou přes minutu.

Porte byl podle lékaře týmu Maxe Testy celou dobu při vědomí a pamatuje si vše před pádem i po něm. Převezli ho do nemocnice v Chambéry, kde absolvoval rentgen a následné vyšetření. „Naštěstí není nutná žádná operace. Uvidíme, jak se bude cítit v pondělí ráno. Pokud bude v pořádku, převezeme ho domů,“ řekl lékař BMC.

Podle něj bude Porte minimálně měsíc bez kola. „Když všechno bude bez komplikací, mohl by začátkem srpna znovu začít s pozvolným tréninkem. Podle průběhu rekonvalescence se po dohodě se sportovními řediteli rozhodneme, jaký bude jeho program ve zbytku sezóny,“ dodal Max Testa.

Majka brečel bolestí

Zranění po pádu utrpěl i Rafal Majka z Bora-Hansgrohe. Do cíle přijel na 137. místě se ztrátou 36:21 min. hned za krajanem Michalem Kwiatkowským z týmu Sky.

„Mám za sebou vyšetření a naštěstí není nic zlomeného. Ale jsem celý sedřený. Během zítřka se lékaři rozhodneme, zda budu v závodě pokračovat,“ prozradil Majka.

„Děkuji stájovým kolegům, kteří na mě po pádu čekali a taky Michalovi Kwiatkowskému, který mi strašně pomohl v posledních 20 kilometrech. Bylo to příšerné. Dnes jsem poprvé na kole brečel bolestí,“ přiznal Majka.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.