SuperCycling.cz

Po Froomovi hodili lahvičku s močí. To už je moc, říká

19. 7. 2015, 11:46

I na Tour de France se bohužel mezi fanoušky najdou ti, kteří si často podél trasy vybíjejí své mindráky. Zřejmě nedokážou vydýchat dominanci Chrise Frooma a týmu Sky, tak to Britovi v sobotní etapě dali sežrat. Jeden z nich hodil po Froomovi lahvičku s močí.

froome-moc-nahoru

„Nějaký divák na mě asi 50 nebo 60 kilometrů po startu etapy chrstnul sklenici moči a křičel dopé. Jsem z toho hodně zklamaný,“ prozradil Froome na tiskové konferenci po etapě. „Tohle už je příliš a do cyklistiky to nepatří,“ dodal lídr Tour s tím, že k občasným štvavým reakcím přispívají i někteří francouzští novináři články zpochybňující čistotu Frooma i týmu Sky.

„Na cyklistiku tyhle věci vrhají stín. Je tu spousta fantastických fanoušků, kteří nás podporují, a moc jim za to všichni děkujeme. Bohužel se najde pár jedinců, kteří pak svými činy ničí závod,“ řekl Froome.

frum se podepisuje divak

Předloni zažil stejný incident na Tour Mark Cavendish při časovce. Lahvičku s močí po něm hodil jeden z fanoušků zřejmě v reakci na to, že v předchozí etapě srazil ve spurtu nevybíravým manévrem ve spurtu na zem Holanďana Veelerse.

Když Froomovi vyhrožují, že na něj hodí moč nebo ho přetáhnou holí, tak to už je svinstvo. Geraint Thomas

Na letošní Tour už měl incident s fanoušky i Froomův kolega Richie Porte, po němž v úterní etapě jeden z diváků hodil plechovku Coca Coly a trefil ho do žeber. „Když začnou lidé po závodnících cokoliv házet, je to podivné,“ řekl britský cyklista Sky Geraint Thomas, jedno z největších překvapení závodu.

„Třeba na Wimbledonu tohle neuvidíte. A Tour je největší cyklistický závod světa, vrchol sezóny. Jenže se najdou i takoví, kteří ho degradují. Když Froomovi vyhrožují, že na něj hodí moč nebo ho přetáhnou holí, tak to už je svinstvo,“ postavil se za kolegu Thomas.

thomas k fru

Na bučení některých fanoušků při etapách už si zvykl i Leopold König. „Je to docela nepříjemné. Kvůli francouzským novinářům nemá náš tým momentálně ve Francii moc dobrou pověst, což se potom podepisuje i na tom, jak se k nám chovají diváci. Dokonce jsem dnes zastavil v kopci a mluvil s nějakými takovými podivíny, kteří byli nazí a bučeli na mě. Tak jsem se jich ptal, proč to dělají,“ popsal König po sobotní etapě zpravodaji idnes.cz.

Já jsem podepsal do snad nejčistšího týmu na světě a do týmu, který si mě předtím otestoval a zkontroloval si i můj biologický pas. Co se tu děje, je paradox. Leopold König

„Moc odpověď neměli. Ale bohužel, čím slavnější ten tým je a čím větší má úspěchy, tím víc má samozřejmě i nepřátel. A když vám z každého miliónu fanoušků třeba pět procent dává najevo, že vás v závodě nechtějí, je to pořád nějakých 50 000 lidí. Což je dost,“ uvedl český cyklista.

leo a frume k clanku

„Já jsem podepsal do snad nejčistšího týmu na světě a do týmu, který si mě předtím otestoval a zkontroloval si i můj biologický pas. Co se tu děje, je paradox. Pak se do nás pouštějí i lidi jako Armstrong bez naprosté transparentnosti. Bohužel se s tím musíme vyrovnávat. Není to tak, že by nás to obcházelo, protože se s tím obviňováním setkáváme každý den,“ řekl König.

Francouzská policie v posledních dvou dnech zvýšila ostrahu u autobusu Sky před etapou a v cíli. Není však známo, zda je to kvůli zmíněným incidentům či jde o standardní opatření pro majitele žlutého dresu.

Froome však přes všechny nepříjemnosti zůstává nad věcí. „Nemám strach a nenechám se ničím rozhodit,“ vzkázal.

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2015 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

banner soutez tour de france 2015


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.