SuperCycling.cz

Peter Sagan: Prioritou na Tour je úspěch Contadora

1. 7. 2015, 07:24

Počtvrté v řadě bude čerstvý dvojnásobný mistr Slovenska Peter Sagan usilovat na Tour de France o zelený dres pro nejlepšího sprintera. Letos však poprvé v týmu Tinkoff-Saxo, kde je velkým adeptem na celkové vítězství Alberto Contador. „Úspěch Alberta je prioritou. Co se mě týče, uvidíme den po dni,“ říká Sagan v rozhovoru před Tour de France, který slovenským a českým médiím poskytl v Žilině při mistrovství republiky.

sagos-pred-tour-nahoru

V čem bude letošní Tour jiná než ty předchozí?

Hlavně v tom, že v našem týmu jedeme na celkové pořadí a chceme se všichni pokusit pomoci Albertovi k vítězství. V tom je to letos trochu jiné. Záleží, jak moc budeme muset pomáhat v jednotlivých etapách a kolik sil zbude na ty závěry.

Půjde boj o žlutý i zelený dres skloubit?

Cítím se dobře, ale uvidíme, co půjde udělat. Opravdu nemůžu nic slibovat, protože prioritou je úspěch Alberta a situace se může měnit ze dne na den. Vím, že ze začátku je hodně dobrých etap, je tam hned na úvod krátká časovka. Doufám, že se něco podaří.

sagan pred tour 4

Mistrovství republiky jsi jel na novém modelu Specialized S-Works Venge ViAS. Jak se ti tohle kolo zamlouvá?

Poprvé jsem ho zkoušel při závodě Kolem Švýcarska. Hodně se zapracovalo na aerodynamice, v testech dokonce tenhle model vyšel aerodynamičtější, než časovkářské kolo, což je velký pokrok. Zajímavostí je, že všechna lanka jsou schovaná v rámu. Tohle kolo je víc dělané pro sprintery, než pro vrchaře. Je dobré, že jsem na něm před Tour už něco vyhrál. Pojedu na něm ty rovinatější etapy, do kopců je lepší Tarmac, který je lehčí.

Když se ohlédneš za domácím šampionátem v Žilině, jak ho budeš hodnotit?

Jako nejlepší mistrák v historii. Jelo se u mě doma a moc mě potěšilo, kolik lidí přišlo. Ze všech stran jsem slyšel Sagan nebo Saganovci. Máme tu skvělé fanoušky, a i když nám úplně nevyšlo počasí, přišla jich spousta.

sagos pred tour 1

S vystoupením Saganovců můžete být maximálně spokojeni, v hodnocení slovenského šampionátu jste s bratrem skončili v silničním závodě první a druhý.

Juraj jel velmi dobře. Já v závěru chtěl vymyslet něco s Romanem, abychom získali slovenský i český titul, ale jeho vyřadily technické problémy a já zůstal vpředu s českými kluky. Brácha jel v další skupině a nijak jsme spolupracovat nemohli. Jel taky v úniku, pak ho pohltili, ale jsem velmi rád, že se mu podařilo vyhrát spurt a byl nejrychlejším Slovákem z balíku.

Jsi zklamán, že týmu Tinkoff-Saxo nevyšel double?

Ano, chtěli jsme získat oba dresy. Pro mě to dopadlo výborně, Roman měl smůlu, takže z týmového pohledu můžeme být spokojeni jen napůl. Kdyby Romana nepotkaly ty technické problémy, tak jsem přesvědčen, že jsme dres mistra měli oba. Roman jel výborný závod.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

 • Honza
  2. 7. 2015, 05:23 (před 6 roky)

  Stejně jako vloni pro vás chystáme přehledovou stránku k Tour de France, kterou zveřejníme zítra dopoledne. Najdete tam všechny podstatné informace. Již dnes se můžete těšit na článek o jednotlivých etapách a další zajímavé materiály před Tour.

 • Radek Pokorný
  1. 7. 2015, 23:38 (před 6 roky)

  Steephill.tv a je tam i zveřejněná startovní listina.

 • Adamem
  1. 7. 2015, 12:37 (před 6 roky)

  Teším sa jak malé decko. Neviete, kde by mohol byť podrobný program TDF? http://www.candyman.sk/sport/tour-de-france-2015/ Našiel som len tu, len nie eurosport