SuperCycling.cz

Orica rozdělila lídry. Chaves pojede Tour s Kreuzigerem

1. 3. 2017, 07:06

Roman Kreuziger už ví, s kým bude letos na Tour de France tvořit údernou dvojici v dresu australské stáje Orica-Scott. Tým oznámil, že lídrem na Tour bude Kolumbijec Esteban Chaves, zatímco bratři Yatesové se zaměří na Giro. Všechny tři mladé hvězdy by se pak mohly společně představit na Vueltě.

jennjejeban

Tým krátce po podpisu českého borce oznámil, že s ním počítá na Tour, kde bude vzhledem ke svým zkušenostem jedním z klíčových mužů. Před pár dny Orica prozradila, že hlavním lídrem na Tour bude Chaves, který si tak na tomto závodě odbude premiéru. Ale na Grand Tours už se představil pětkrát a vloni dokázal skončit druhý na Giru a třetí na Vueltě.

„Splnil se mi sen. Když mi bylo dvanáct, seděl jsem s tátou během Tour pokaždé u televize a říkal jsem si, že bych tam jednou moc rád startoval. Teď je to realita,“ přiznal Chaves.

jesjebanpodpi

„Tour jsme vybrali i proto, že tam nejsou tak dlouhé časovky. Je sice pravda, že tam není ani tolik hor, ale některé ty dojezdy jsou extrémně těžké, takže mi to určitě bude vyhovovat,“ dodal Kolumbijec.

„Esteban ukázal, že je připraven a zaslouží si tuhle šanci,“ uvedl sportovní ředitel Matt White. „Samozřejmě je asi nereálné, aby člověk vyhrál hned svou první Tour, ale Esteban ukázal, že už je schopen jet Grand Tours na pořadí a dokáže se vypořádat s tím stresem,“ dodal.

K tomu, aby dokázal důstojně zvládnout premiéru na Tour, má pomoci i Kreuziger, který jel francouzskou Grand Tour v roli superdomestika několikrát s Contadorem a lepšího učitele si Chaves mohl těžko přát. Kreuziger by měl s Chavesem zůstávat v horách jako poslední a není vyloučeno, že sám bude atakovat příčky v top 10 celkového pořadí.

jenrrrrommna

Britská dvojčata Adam a Simon Yatesové pojedou letos poprvé v kariéře Giro. I oni už jsou lídři, kteří mohou na Grand Tours bojovat o pódium. Adam bylo vloni čtvrtý na Tour, Simon šestý na Vueltě.

„Oba půjdou do Gira jako lídři. Je to speciální stý ročník a poslední týden je možná nejtěžší, jaký jsem vůbec na Grand Tour viděl. Pro kluky je to velká výzva,“ prohlásil White.

„Někteří lidé si možná klepou na čelo, proč jsme neposlali na Tour závodníka, který tam byl vloni celkově čtvrtý, ale náš cíl je všechny mladé lídry rozvíjet, aby byl jejich záběr co nejširší. Se všemi máme dlouhodobé plány a chceme pokračovat na jejich dalším vývoji v tempu, které bude každému z nich vyhovovat,“ dodal sportovní ředitel Oriky.

tenjjjejts

Bonbónkem by měla být Vuelta, kterou mají zatím v plánu Yatesové i Chaves. „Uvidíme, jak na tom Esteban bude po Tour. Tuhle kombinaci ještě nikdy neabsolvoval, ale věřím, že to zvládne,“ uvedl White.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.