SuperCycling.cz

Ondra Cink: Teď teprve poznávám pravou cyklistiku

18. 7. 2017, 07:00

Má za sebou dva týdny Tour de France. Během první sezóny na silnici jeden Ondřej Cink v dresu týmu Bahrain Merida první Grand Tour a hned tu nejprestižnější. Má toho dost. „Teprve teď poznávám, co je ta pravá cyklistika,“ říká bývalý biker a doufá, že zdárně dorazí do pařížského cíle 104. ročníku.

ondravolnotitu

Jak moc jsi po dvou týdnech unavený?

Dost. Ani pořádně nevím, jak to popsat. Tělo si na ten zápřah trošku zvyká, ale únava si podle mě hledá jiné cesty. Nejdřív mi otékaly prsty na rukou, pak mě zlobil žaludek, teď zase koleno. Je to takové na střídačku. V některých etapách se mi jede dobře, jindy mám nějakou krizi. V pondělí o volném dni jsem si prohlížel fotky z horských kol a říkám si, že biky jsou proti silnici úplně nic, zábava...

Takže jsi o volném dni spíš relaxoval?

Mám namožený sval nad kolenem a bolest mi vystřeluje do kolena. Tak jsem radši na kole vůbec nebyl. Měl jsem tu přítelkyni a kamarády, byli jsme se projít, zašli jsme na kafe. Jinak jsem celý den odpočíval na pokoji.

ondravolno3

Co je pro tebe zatím nejtěžší?

Náročnost těch etap. I když se jede rovina, tak si odpočinou možná ti nejlepší, kteří na to mají tým a dokážou se schovat. Pro mě je náročná i rovinatá etapa. Je tu spousta stresu. Je to náročné hlavně na psychiku. Kolikrát už jsem si říkal, jestli se nevrátím na biky :-) Že se mi tady totálně devastuje tělo. Ale podle mě je to tím, že jsem na silnici prvním rokem a na takový závod nejsem adaptovaný. Navíc si myslím, že až dojedu do Paříže, tak budu mluvit jinak :-)

Tour je poznamenána také řadou pádů. Kolikrát jsi spadl ty?

Naštěstí ani jednou. Musím to zaťukat. Byl bych rád, kdyby to takhle vydrželo až do Paříže.

Váš tým hned v úvodní časovce ztratil po pádu lídra v osobě Izagirra. Jak těžko se s tím vyrovnáváte?

Museli jsme změnit taktiku do horských etap. Na roviny dál máme Colbrelliho. V horách to místo celkového pořadí zkoušíme na úniky. Rádi bychom se pokusili o vyhranou etapu. Ale je to těžké.

Tvým úkolem jsou taky úniky?

Rád bych se do něj dostal teď v jedné z těch dvou těžkých etap. Na ně se chci soustředit. Ale není jednoduché ten správný únik trefit. Člověk musí mít i štěstí a pak taky výkonnost, aby byl schopen zabojovat o etapové vítězství, když ten únik vydrží.

ondravolne2

Když favorité začnou v horách útočit, poznáš brzy, že je to za tvým limitem?

Teď nemám na to, abych tam s těmi nejlepšími jel. Chybí mi větší zkušenosti a vytrvalost. Jeden den je to lepší a druhý den mám krizi i ve skupině se sprintery. Přece jen na silnici nezávodím tak dlouho. A není moc časté, aby jel závodník při své první sezóně hned Tour. Věřím, že do budoucna to bude lepší.

Stíháš si občas promluvit i s krajany Zdeňkem Štybarem a Romanem Kreuzigerem?

Někdy během závodu to vyjde. Zrovna v nedělní etapě, když jsme odpadli, jsem jel posledních 50 kilometrů se Štybym. Říkal mi, že by mě měl rád na mistrovství světa, kde by asi měl být lídrem. Já ale vůbec nevím, jestli bych se do té nominace dostal.

Těšíš se, jak si po Tour naordinuješ volno?

Ještě bych měl jet závod Clásica San Sebastian a pak si dám minimálně týden bez kola.

Už víš, jak bude vypadat tvůj program ve zbytku sezóny?

Ještě to budeme řešit. Možná přicházejí v úvahu ty dvě jednorázovky v Kanadě, dál se uvidí.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.