SuperCycling.cz

Na Champs-Élysées pojedou i ženy v čele s Vosovou

24. 7. 2014, 10:54

V neděli, 27. července, souběžně se závěrečnou etapou Tour de France, budou v ulicích Paříže letos závodit i nejlepší ženské cyklistky v čele s největší hvězdou Marianne Vosovou z Nizozemska. Představí se v rámci prvního ročníku jednorázového závodu La Course by Le Tour de France zařazeného do kategorie 1.1 mezinárodního ženského kalendáře. 

Trojnásobná mistryně světa na silnici a čerstvá vítězka ženského Gira Marianne Vosová pózuje u Vítězného oblouku s plaketou k závodu spolu s ředitelem Tour Christianem Prudhommem a šéfem pořádající firmy ASO Yannem Le Moennerem (vpravo).

Trojnásobná mistryně světa na silnici a čerstvá vítězka ženského Gira Marianne Vosová pózuje u Vítězného oblouku s plaketou k závodu spolu s ředitelem Tour Christianem Prudhommem a šéfem pořádající firmy ASO Yannem Le Moennerem (vpravo).

Na 90 km dlouhý závod, který odstartuje krátce po poledni, je pozváno 120 závodnic. Čeká na ně 13 okruhů v historickém centru města se závěrečným sprintem na Champs-Élysées.

„Ženská cyklistika ve všech formách je výrazně na vzestupu a toto je další krok k jejímu zviditelnění,“ říká Yann Le Moenner, generální ředitel společnosti ASO, která Tour i ženský závod organizuje. „Závod se vysílá do 147 zemí v dvouhodinovém přímém přenosu,“ popisuje rozsah televizního pokrytí.

Tváří závodu je trojnásobná světová šampiónka na silnici Marianne Vosová, která se aktivně podílela na spolupráci s ASO při jeho organizování. „Tour je vrcholem profesionální cyklistiky, a já nepochybuji o tom, že náš závod zde nastartuje novou éru pro dámskou cyklistiku a významně přispěje k nárůstu silničních závodů pro ženy,“ prohlásila Vosová.

Velké podpory se dočkal tento závod od samotného prezidenta UCI, Briana Cooksona. „Kvalita profesionální ženské silniční cyklistiky si již dlouho zaslouží širší publikum a my věříme, že tato iniciativa ASO přivede mnoho nových fanoušků. Závod na Champs-Élysées je obrovským krokem vpřed a jsme rádi za tento přírůstek do kalendáře UCI,“ řekl první muž světové cyklistiky.

Ke kolizi s mužskou závěrečnou 21. etapou Tour rozhodně nedojde, protože ta startuje v Evry až v 15.45 a do Paříže mají cyklisté i při nejrychlejším průměru dojet nejdříve v 17.30. Čeká je tam ještě 9 cílových okruhů a o prestižní vítězství se bude spurtovat až kolem 19. hodiny.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.