SuperCycling.cz

Movistar na Tour se všemi esy: Quintana, Valverde, Landa

28. 6. 2018, 06:32

Všechny své tři lídry bude mít Movistar na letošní Tour de France. Na start 105. ročníku se 7. července postaví Nairo Quintana, Alejandro Valverde i Mikel Landa. V sestavě španělské stáje je doplní Andrey Amador, Daniele Bennati, Imanol Erviti, José Joaquín Rojas a Marc Soler.

movistarnatou18

„Jsme připraveni ukončit nadvládu Sky a být nejsilnějším týmem na Tour,“ prohlásil sebevědomě Mikel Landa.

Zatím nebylo stoprocentně vyřčeno, kdo bude hlavním lídrem. Na Giru nikdo z trojice hvězd Movistaru nestartoval, tam španělský tým sázel na ekvádorského vrchaře Richarda Carapaza, jenž skončil nečekaně čtvrtý.

Všeobecně se očekává, že Movistar pojede na více karet a zareaguje podle vývoje. V tom bude mít velkou výhodu oproti většině ostatních týmů, které zpravidla budou sázet na jednoho lídra.

landaktdf18

„Výhodou je, že spolu máme všichni tři perfektní vztahy a vzájemný respekt. S Nairem jsme spolu jeli Baskicko i Švýcarsko. Dobře rozumíme jeden druhému. No a s Alejandrem to bude ještě jednodušší, protože dodá týmu velký klid. On si každý den na kole neskutečně užívá a tu energii vysílá kolem sebe,“ prozradil Landa španělskému deníku Marca.

Čeká se však, že hlavním lídrem bude Quintana - vyhrál Giro 2014 a Vueltu 2016, na Tour byl třikrát na pódiu - dvakrát skončil druhý, jednou třetí. „Je to specialista na Grand Tours, skoro pokaždé byl na pódiu,“ přiznal manažer týmu Eusebio Unzue.

„S Mikelem tu máme ještě větší sílu a jeho účast nám dává velké důvody k optimismu. Alejandro snad ani nepotřebuje představovat. Ten může být v klíčových momentech snad všech etap. Pokud se nám vyhne smůla, může to být hodně dobré,“ dodal.

K ruce budou zmíněné trojici lídrů v horách hlavně Kostaričan Amador, účastník 11 Grand Tours, a taky Španěl Soler, zbylými domestiky jsou Bennati, Rojas, Erviti, všechno zkušení borci přes 30 let.

Vše pro Nibaliho

Hodně silný tým vysílá do bojů i Bahrain-Merida. Jasným lídrem bude Vincenzo Nibali. Spolu s ním jedou Domenico Pozzovivo, Gorka Izagirre, Ion Izagirre, Franco Pellizotti, Heinrich Haussler, Sonny Colbrelli a Kristijan Koren.

„Myslím, že máme možná nejsilnější tým v historii. Budeme konkurenceschopní na všech frontách - od hor až po časovku,“ řekl Nibali, pro něhož bude generálkou sobotní silniční závod na italském šampionátu.

meridanatdf18

„Jsem rád, že se na Tour po dvou letech vracím. V přípravě jsem udělal maximum a chci se porvat o co nejlepší výsledek,“ uvedl jeden z favoritů závodu.

Porte: poslední Tour v BMC

Není úplně vyloučeno, že to pro americký BMC bude poslední Tour de France. Stále totiž nemá pokrytý rozpočet na rok 2019 a je reálné, že zcela zmizí z cyklistické mapy. Pro Richie Porteho by tak šlo o velkou rozlučku s BMC, protože už se údajně dohodl na nové tříleté smlouvě v Trek-Segafredo.

Zkušený Australan dobře ví, že ve 33 letech má jednu z posledních šancí Tour vyhrát. Zatím mu nebylo souzeno, nejlépe skončil v roce 2016 pátý. Teď má za sebou vítězství Kolem Švýcarska a hodně sebevědomí. Pomáhat Portemu budou Patrick Bevin, Damiano Caruso, Simon Gerrans, Stefan Küng, Michael Schär, Greg Van Avermaet a Tejay van Garderen.

ricicoktdf18

„Máme sedm neskutečně silných a motivovaných lidí, jejichž hlavním úkolem je podpora Richie Porteho,“ prohlásil sportovní ředitel Fabio Baldato.

Porte absolvoval po Švýcarsku tréninkový kemp ve vysoké nadmořské výšce a má velkou motivaci uspět. „Rád bych stál v Paříži na pódiu. Ale nemá cenu dělat nějaké velké prognózy, což se potvrdilo vloni,“ narážel na svůj ošklivý pád a předčasný konec. „Může se stát spousta nečekaných věcí a bez štěstí to prostě nejde. Tým máme hodně silný a věřím, že to potvrdíme,“ řekl Porte.

Sagan i Majka

Německá stáj Bora-Hansgrohe nominovala očekávanou sestavu s dvěma lídry: Peter Sagan se bude zkoušet prosazovat v hromadných dojezdech a chce pošesté získat zelený dres pro vítěze sprinterské soutěže, Polák Rafal Majka bude lídrem na celkové pořadí a rád by zabojoval o TOP 5. Kromě Sagana s Majkou jsou v sestavě pro Tour Maciej Bodnar, Daniel Oss, Marcus Burghardt, Gregor Mühlberger, Pawel Poljanski a Lukas Pöstlberger.

boranatdf18

„Tour je komplikovaný závod. Každý je extrémně namotivovaný, oči všech lidí k němu směřují,“ řekl Peter Sagan. „Moje příprava šla podle plánu a jsem připraven. Doufám, že se nám vyhne smůla a naplníme naše cíle. Pro mě osobně bude hodně speciální etapa do Roubaix, ale bude to úplně jiné než v dubnu, protože teď se budou tlačit dopředu úplně všichni adepti na čelní příčky z Tour,“ dodal slovenský šampión.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.