SuperCycling.cz

Kittel slaví hattrick. Ale bylo to o milimetry

7. 7. 2017, 18:41

Marcel Kittel vybojoval už třetí etapové vítězství na letošní Tour, z toho druhé za sebou. Navázal tak na svůj čtvrteční přesvědčivý triumf, ale dnes to bylo doslova o milimetry. Až po několikátém zkoumání cílové fotografie rozhodla jury, že vítězem etapy je Kittel na úkor Nora Edvalda Boassona Hagena.

spurtco-nikdooo

„Je to neuvěřitelný úspěch a jsem na to moc pyšný,“ jásal sprinter týmu Quick-Step Floors, který už na Tour celkově vyhrál 12 etap. „Mám skvělou formu, a když se k tomu připočítá výborná práce týmu, přijdou ta vítězství. Jsem šťastný a užívám si tady každou minutu,“ řekl Kittel.

Vyhrané etapy Kittela na Tour

2013: 4

2014: 4

2016: 1

2017: 3

Práci pro lídra na rovinaté etapy tradičně odvedl i Zdeněk Štybar, jenž z vlaku vystoupil asi kilometr před cílem. „Dneska to bylo o něco méně chaotické. Ale ke konci foukal silný vítr, vpředu jel docela silný únik a museli jsme obětovat další dva závodníky. Jsem moc rád, že nám to zase vyšlo. Bylo to těsné, ale pokračujeme v té sérii. Zítra přijdou hory a Dan (Martin) by v tom mohl pokračovat,“ přiznal s úsměvem Štybar.

Díky vítězství se Kittel po etapě oblékl i do zeleného dresu lídra bodovací soutěže. Přišel o něj Arnaud Démare (FDJ), který zůstal na pravé straně zavřený a skončil až 11. Kittel má po dnešku na kontě 197 bodů, Démare o 15 méně.

K těsnému souboji s Boassonem Hagenem z Dimension Data německý vítěz etapy poznamenal: „Vůbec jsem neměl tušení, kdo z nás vyhrál. Když jsme vyjeli ze zatáčky, jel jsem za kolem Boassona Hagena. Myslel jsem si, že je do cíle ještě 200 metrů, ale bylo to tak jen 120. Otevřel se mi prostor na pravé straně, tak jsem do toho dal všechno a naštěstí to bylo dost,“ popsal Kittel.

barkaspurtu

Boasson Hagen byl trochu zklamán, ale jeho stáj může být pyšná, protože i po nuceném odstoupení Cavendishe dokázala v dojezdu dnešní etapy sehrát významnou roli.

„Měl jsem dobré nohy, ale když už jsem byl tak blízko, chtěl jsem vyhrát. Na druhou stranu nejsem úplně klasický sprinter, ale tým skvěle pracoval a vytvořil mi perfektní pozici. Určitě je i tohle dobré pro naše sebevědomí,“ přiznal norský závodník.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.