SuperCycling.cz

Kittel na Tour nejede, tým ho nenominoval

25. 6. 2015, 17:19

Německý sprinter stáje Giant-Alpecin Marcel Kittel nebude letos startovat na Tour de France, kde před rokem vyhrál čtyři etapy včetně té závěrečné v Paříži na Champs Elysées. Důvodem je špatná kondice po dlouhé nemoci.

Marcel Kittel teď zrovna moc důvodů k úsměvu nemá.

Marcel Kittel teď zrovna moc důvodů k úsměvu nemá.

„Jsem zklamaný, ale musím se dívat dopředu a soustředit se na výzvy, které přijdou,“ uvedl Kittel poté, co ho tým nenominoval. „Je to pro mě hodně těžké. Letošní rok je vůbec zatím celý špatný. Nucená pauza, zdravotní problémy. Byly situace, kdy jsem na tom byl hodně mizerně, ale snažil jsem se zůstat silný a najít cestu, jak z toho ven. A tohle je další rána, že jsem nedostal důvěru týmu na Tour,“ napsal Kittel na svém webu.

Německý spurtér, který před rokem na Tour oblékl i žlutý dres, onemocněl už po lednovém závodě Tour Down Under. Pak jel ještě Katar, ale tam už byl oslabený. Do dneška má jen 19 závodních dní a nejlepším výsledkem je 6. místo z nedávné jednorázovky Kolem Kolína nad Rýnem. Naposledy jel etapák Ster ZLM Toer v Nizozemsku, ovšem vůbec se mu nedařilo.

„Naši trenéři i Marcel tvrdě pracovali, aby se v krátkém čase dostal do co nejlepší kondice. Udělal pokroky, ale v tak krátké době nelze očekávat zázraky. Jeho sprinty jsou celkem dobré, ale největší obavy jsme měli z jeho základní kondice, která je v tuto chvíli ještě hodně křehká,“ uvedl manežer stáje Giant-Alpecin Iwan Spekenbrink. „Kdybychom ho vzali, byl by to risk. Nemusel by celou Tour vydržet a zbytečně by oslabil tým,“ vysvětlil.

nominace giant alp

Giant-Alpecin bude v hromadných dojezdech na Tour de France sázet na dalšího Němce Johna Degenkolba, který v předchozích dvou letech rozjížděl spurty Kittelovi. Na celkové pořadí by to měl zkusit debutant na Tour, Francouz Warren Barguil, jenž skončil vloni osmý na Vueltě.

Dalšími členy Giant-Alpecin pro francouzskou Grand Tour jsou Nizozemci Tom Dumoulin, Roy Curvers, Koen de Kort, Albert Timmer a Ramon Sinkeldam, Němec Simon Geschke a Rakušan Georg Preidler.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.