SuperCycling.cz

König je blízko splnění snu. A po časovce chce ještě výš

25. 7. 2014, 12:20

Leopold König má při své premiéře na Tour de France na dosah splnění svého snu, a sice skončit v celkovém pořadí v top 10. Před zítřejší časovkou, která definitivně rozhodne o osudu celé Tour, je devátý. Co víc, může jít ještě výš.

Na sobotní časovku si König hodně věří.

Na sobotní časovku si König hodně věří.

Jedenáctý Rolland na českého lídra německé formace NetApp-Endura ztrácí tři minuty. Pokud se nestane něco neočekávaného, má König desítku na 99 procent jistou. Ale nemusí skončit zdaleka jen u ní. Deváté místo se dá vylepšit, ztráta na nizozemskou dvojici Ten Dam, Mollema, není nijak velká.

Myslím, že mi tahle časovka bude hrát do karet a její délka je pro mě výhodou. Navíc mi z Endury poslali nejrychlejší kombinézu na světě. Leopold König

I samotný König soudí, že jeho boj ještě nekončil a k sobotní zvlněné časovce na 54 kilometrů vzhlíží s velkým očekáváním. „Jsem přesně tam, kde jsem před časovkou chtěl být,“ řekl pro idnes.cz v cíli čtvrteční etapy na Hautacamu. „Moje bitva ještě není dohraná a já si na tu časovku věřím,“ podotkl směrem k souboji s cyklisty Belkinu.

„Myslím, že mi tahle časovka bude hrát do karet a její délka je pro mě výhodou. Navíc mi z Endury poslali nejrychlejší kombinézu na světě,“ líčil s úsměvem König během druhého dne volna.

leo 18 taoa 2

V poslední těžké pyrenejské etapě vybojoval osmé místo, když do cíle přijel ve skupince s Mollemou i Ten Damem. Spolu s nimi tam byli ještě Španělé Valverde a Zubeldia. „Hlídali jsme se navzájem, byla by to taková hra na kočku a myš. Naštěstí tam pak byl s námi i Valverde, který musel jet ve vlastním zájmu tempo, tak jsme se za ním vezli. Ale ostatní toho měli dost a já taky. Pro mě to byla rozhodně výhodnější situace než pro jezdce Belkinu, protože já mám silnější časovku. Oni byli v pozici, že musí útočit,“ vysvětloval König.

Se svým výkonem v přetěžké etapě přes Tourmalet byl hodně spokojen. „Proto jsem v cíli tak emočně zatnul pěst, protože jsem se trochu chtěl pochválit a zároveň mi spadl kámen ze srdce. Bál jsem se, jestli na mě třeba po slabším dni nejde nemoc nebo něco takového - ale ukázal jsem, že tam dopředu patřím. Jsem strašně rád, jak jsem to přežil,“ dodal český cyklista.

leo 18 tapa 3

Fanoušků má König na Tour hodně.

Platí pro něj jediné: přežít dnešní transferovou etapu schovaný v balíku a zítra to naplno rozbalit. Životní úspěch má na dosah. Sice už byl vloni devátý na Vueltě a vyhrál tam etapu, ale desítka na Tour je prostě cennější.

Pokud se v sobotu všechno ideálně sejde, König klidně může skončit i sedmý. A to už by byla bomba. Umístění v top 10 na Tour už je výsledek, který mu otevře dveře do nejlepších týmů. V šestadvaceti má nejvyšší čas to zkusit. NetApp už mu je prostě malý, jeho cesty musí směřovat do WorldTour.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.