SuperCycling.cz

König v širší nominaci Sky na Tour, Bárta má jistotu

23. 6. 2015, 14:21

Leopold König nechybí v širší nominaci týmu Sky na Tour de France, která startuje 4. července v Utrechtu. Jistotu však zatím nemá, britská stáj by měla finální nominaci oznámit v závěru týdne.

Sejdou se Leopold Kömnig a Richie Porte i na Tour?

Sejdou se Leopold Kömnig a Richie Porte i na Tour?

Z devítky vyvolených je jistý lídr Chris Froome, jet by měli i jeho krajané Geraint Thomas (ten dokonce po Švýcarsku vynechává nadcházející britský šampionát), Ian Stannard, Peter Kennaugh a možná i Luke Rowe.

Dalšími ve zveřejněné jedenáctce jsou Danny Pate (USA), Mikel Nieve (Šp.), Leopold König, Richie Porte (Austr.), Sergio Henao (Kol.) a Wout Poels (Niz.). Překvapivě chybí např. Ir Nicolas Roche, který měl mít nominaci jistou, nebo Ir Deignan, o němž se rovněž spekulovalo. Nikdo však nepochybuje, že by Roche v sestavě chyběl.

Tým Sky 11 lidí oznámil na svém webu, ale uvedl, že jde o nekompletní seznam. Zanedlouho pod důsledkem článků a spekulací ve světových médiích zprávu stáhl. Takže si musíme počkat, jakou devítku nakonec vybere a zda v ní bude i česká stopa v podobě Königa. Ten původně mel jet Kolem Slovinska, ale nakonec v nominaci nebyl a od Gira žádné závody nejel.

ora na tdf

Zatímco König musí čekat, jistotu Tour de France už má Jan Bárta. Německý tým Bora-Argon 18 dnes oznámil devítičlennou sestavu, v níž jsou Jan Bárta (30 let, ČR), Sam Bennett (24, Ir.), Zakkari Dempster (27, Austr.), Bartosz Huzarski (34, Pol.), Jose Mendes (30, Portug.), Emanuel Buchmann (22), Dominik Nerz (25), Andreas Schillinger (31) a Paul Voss (29, všichni Něm.).

Lídrem týmu by měl být německý vrchař Dominik Nerz, do rovinatých etap bude ve spurtech sázet Bora-Argon 18 na Sam Bennett.

Co se týče dalších Čechů, v širších nominacích svých týmů na Tour de France figurují i Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) a Zdeněk Štybar (Etixx-Quick Step). Definitivní sestavy by měly být oznámena v nadcházejících dnech.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.