SuperCycling.cz

König skončil v dešti na zemi, naštěstí je v pořádku

25. 7. 2014, 19:12

Všem fanouškům Leopolda Königa zatrnulo. Necelé tři kilometry před cílem 19. etapy skončil devátý muž průběžného pořadí za deště na zemi v hromadném pádu uprostřed pelotonu. Vypadalo to hrozivě, ale po nějaké době se otřesený zvedl a dojel do cíle. „Ufff. Jsem ok,“ napsal po etapě na Facebooku König.

Leopold König leží na mokré silnici po pádu v dnešní etapě.

Leopold König leží na mokré silnici po pádu v dnešní etapě.

Protože k pádu došlo v ochranné tříkilometrové zóně, dostali všichni, kteří se do něj zapletli, čas prvního muže pelotonu, kterým byl druhý Degenkolb. To znamenalo +7 vteřin.

Etapu totiž vyhrál díky ataku na posledních 13 kilometrech v jediném stoupání Litevec Ramunas Navardauskas, jenž to v lijáku zkusil a za odvahu byl odměněn. Pro svou stáj Garmin-Sharp vybojoval první etapové vítězství na letošní Tour, pro svou zemi vůbec první triumf v historii.

navardauskas 19

Litevský vítěz etapy Ramunas Navardauskas.

Před zítřejší časovkou na 54 kilometrů, která rozhodne, by pád Königa neměl nijak poznamenat. „Sedřel jsem si rány, které už se mezitím docela zacelily. V první chvíli to šeredně bolelo, ale do časovky bych měl být v pořádku,“ řekl König krátce po projetí cílem zpravodaji idnes.cz.

Sám pořádně nevěděl, jak k pádu došlo. „Vyjížděl jsem ze zatáčky tak na 20. pozici a začal jsem zrychlovat. A vlevo ode mne si asi někdo přeložil. Spadlo to přede mnou, byl tam také Sagan, a já vůbec neměl čas zareagovat. Nakonec je jedno, jestli tam najedete vepředu nebo vzadu, padá to všude. Je to jen o náhodě,“ popisoval König.

paad 1

Pád v závěru etapy. Vpravo nahoře leží König.

Spolu s Königem spadlo asi 15 lidí, mezi nimi i průběžně pátý Francouz Bardet, dále Sagan či F. Schleck. Český cyklista zůstal ležet na asfaltu, ale do cíle dojel. V etapě byl klasifikován na 86. místě, průběžně zůstal devátý. Na tom se nic nezměnilo.

„Jak jsem tam seděl s těmi sedřenými ránami, docela dost to bolelo. Moc se mi vstávat nechtělo. Hned jsem si kontroloval loket a pánev, protože jsem šel přímo na ně a s ohledem na zítřek jsem se na chvíli zděsil. Ale nic vážného to naštěstí není,“ prozradil.

leo je v cili 19

Zatímco českému cyklistovi z NetAppu logicky moc do zpěvu nebylo, Navardauskas zářil štěstím, vybojoval jeden z největších výsledků kariéry. Vloni už vyhrál jednu etapu na Giru a letos celkově etapák Circuit de la Sarthe.

„Dnes to pro náš tým byla poslední šance. A chtěli jsme to zkusit. Tom-Jelte Slagter odvedl skvělou práci. Jel 200 kilometrů v úniku a v tom stoupání mi hrozně pomohl. Na konci už mi stačilo využít sílu, byla to regulérní časovka,“ prozradil litevský vítěz, který na Tour původně vůbec startovat neměl, ale na poslední chvíli nahradil nemocného Millara.

 

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.