SuperCycling.cz

König si vybral slabší den, ale bojoval. Teď je devátý

23. 7. 2014, 18:34

Leopold König měl po skvělých výkonech dnes v Pyrenejích slabší den. Ze skupiny favoritů odpadl v předposledním kopci 17. etapy a i když bojoval jako lev, na své největší soupeře ztratil. Sice to nebyla ztráta propastná, přesto v celkovém pořadí klesl ze 7. na 9. místo. Dostal se před něj nizozemský dvojblok Mollema, Ten Dam. Ale na sedmého Mollemu ztrácí jen 41 vteřin.

Leopold König si dnes hrábl na dno.

Leopold König si dnes hrábl na dno.

„Od začátku jsem cítil, že dnes je to ten špatný den. Tušil jsem, že jednou přijde. Najednou jsem měl křeče a odpadl jsem. Snažil jsem se jet svoje tempo a doufal jsem, že ta ztráta bude v cíli co nejmenší, což se snad podařilo,“ řekl zpravodaji idnes.cz v cíli König.

V etapě obsadil 23. místo. Na majitele žlutého dresu Nibaliho, jenž skončil dnes třetí, ztratil přes tři minuty. Na své největší rivaly, kteří jsou v pořadí kolem něj, lehce přes dvě minuty.

Etapu, jejíž část vedla po území Španělska, vyhrál z úniku Polák Rafal Majka a jen podtrhl skvělé výkony jezdců stáje Tinkoff-Saxo z posledních dnů. Šlo o třetí triumf týmu během posledních čtyř etap. Majka vyhrál v sobotu a dnes, včera jeho kolega Rogers.

majka je v cili 17

Rafal Majka to dokázal!

„Je neskutečné, co jsme v posledních dnech dokázali,“ jásal Majka po svém druhém triumfu na letošní Tour. Původně na ní vůbec neměl startovat, ale byl narychlo povolán do sestavy Tinkoff-Saxo poté, co tým z dobře známých důvodů nakonec nenominoval Romana Kreuzigera. A vůbec tam nechtěl, protože se necítil dobře připraven...

Majka v krátké, ale výživné etapě se čtyřmi kopci, na nic nečekal a odjel dopředu kvůli bojům o body do vrchařské soutěže. Ve vedoucí skupině se o ně přetahoval se svým největším rivalem v bitvě o puntíkatý dres Rodríguezem.

„Na etapu jsem úplně nemyslel, ale náš sportovní ředitel Bjarne Riis mi řekl, ať se na prvních kopcích nehoním při sprintech s Rodríguezem a zkusím to i v etapě. Nakonec to fantasticky vyšlo. Máme dres i vítězství,“ rozplýval se muž, který z vedoucí dvojice zaútočil v cílovém kopci. A na něm bral jako vítěz etapy i 50 bodů do soutěže vrchařů.

majka v cili 17

Vítězné gesto Majky.

Za Majkou se trousili borci z úniků, kde byli i lidi z top 10 Mollema a Rolland. Ti nakonec získali na své rivaly nějaký čas k dobru. Skvělý den měli Francouzi. V předposledním stoupání Col de Val Louron-Azet za to vzali závodníci AG2R s Pinotem. Z top ten se neudržel jen český lídr NetAppu König. Ale bojoval statečně.

Ve sjezdu atakoval Francouz Bardet, vytvořil si půlminutový náskok, jenže nakonec mu to stejně bylo k ničemu. V závěrečném desetikilometrovém stoupání do cíle Saint-Lary Pla d'Adet byl dostižen.

ilustracka tour 17

Pět kilometrů před páskou atakoval Nibali, zřejmě proto, aby demonstroval svou nadvládu. Jiný důvod k tomu nemá, protože po dnešku vede před druhým Valverdem o pět a půl minuty. Udržel se ho pouze francouzský veterán Peraud.

Na etapové vítězství to však nestačilo. Majka atakoval z vedoucí dvojice dva kilometry před cílem, odpáral Viscontiho a řítil se sám za dalším triumfem. Ital z Movistaru udržel druhé místo a o kousek za ním dorazili Nibali s Peraudem. 

nibali a peraud 17

Nibali a Peraud projíždějí cílem.

„Měl jsem štěstí, že moje nohy byly dnes hodně dobré. Jinak bych se Nibaliho asi neudržel. Ale zůstávám na zemi, protože tady se všechno mění ze dne na den a nikdo neví, co ho může v další etapě potkat,“ uvedl Peraud.

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.