SuperCycling.cz

König po výborném výkonu osmý, Nibali ujel všem

24. 7. 2014, 18:48

Velmi dobrý výkon předvedl v poslední horské etapě letošní Tour s cílem na pyrenejském vrcholu Hautacam Leopold König. Český lídr stáje NetApp-Endura skončil osmý, a když projížděl cílem ve skupince se svými rivaly v boji o 7. - 9. místo, zaťatá pěst jeho pravé ruky jasně ukázala, jak moc je spokojen.

Leopold König byl hodně spokojen.

Leopold König byl hodně spokojen.

Dobře si totiž uvědomoval, že pokud nebude mít vyloženou krizi v sobotní časovce, neměla by mu vysněná první desítka při jeho premiéře na Tour uniknout. Po dnešku zůstal na devátém místě, před sebou má dva Holanďany, s nimiž taky přijel do cíle: na osmého Ten Dama ztrácí König 22 vteřin, na sedmého Mollemu 41 vteřin. A minimálně Ten Dama může přeskočit.

leopold 18 tape

Svou nadvládu na 101. ročníku Tour de France opět předvedl Vincenzo Nibali. Po grandiózním výkonu slavil už čtvrté etapové vítězství. Dnes jen potvrdil, že je o třídu lepší, než všichni ostatní závodníci. Když se v úvodu stoupání na Hautacam zvedl 10 km před cílem americký veterán Horner, jediný, kdo po něm šel, byl Nibali. Přestože nemusel. A po půl kilometru jízdy ve dvojici se zvedl italský lídr Astany a během chvilky jel sám.

Brzy setřásl Nieveho, který zbyl na čele z úniku, a suverénně se šplhal vstříc dalšímu triumfu. Po 18. etapě už má náskok na druhého v pořadí 7:10 min! A při svých časovkářských kvalitách může s předstihem slavit.

nibali cil 18 tapa

Král etapy Vincenzo Nibali.

„Vincenzo tuhle etapu vyhrál, protože chtěl ostatním ukázat, kdo je tady boss. Chtěl ji moc vyhrát,“ říkal s úsměvem manažer Astany Alexandr Vinokurov. „Jen to ukázalo sílu Nibaliho i celého našeho týmu. Chystali jsme ho, aby byl na úrovni Frooma s Contadorem, ale ti už tu nejsou, což je škoda. Ale pro Vincenza je to skvělá Tour,“ jásal manažer Astany, která údajně italskému lídrovi platí 4 milióny eur ročně. Nibali se stal po Eddy Merckxovi prvním majitelem žlutého dresu, který od roku 1974 vyhrál čtyři etapy kromě časovek.

nibali dalsi 18

Druhým v pořadí po dnešku není Španěl Valverde, který dorazil do cíle s Königem a spol., ale za Nibalim se seřadili Francouzi. Druhý je Pinot, třetí Peraud. Jenže Valverdemu zase hraje do karet časovka.

Španěl měl totiž totiž ve stoupání na Hautacam chvíli krizi a nebyl schopen zareagovat na atak Pinota s Peraudem a van Garderenem 5,5 km před cílem. Ti tři pak dojeli Poláka Majku, jenž si třetím místem v etapě pojistil puntíkatý dres nejlepšího vrchaře Tour.

Valverde možná doplatil na to, že atakoval ve sjezdu z předchozího kopce, legendárního Tourmaletu. Vytvořil si asi 15 vteřinový náskok, z úniku na něj počkali stájoví kolegové z Movistaru Herrada a Izaguirre, ale dole už je skupina s Nibalim a spol. chytla.

valverde 18

Alejandro Valverde dnes neměl svůj den.

„Dnes jsem jel na hranici svých možností, líp to nešlo. Jsem opravdu strašně unavený, ale doufám, že do soboty stihnu trochu zregenerovat. Všechno bude záležet na momentální formě toho dnes. Jestli budu mít dobré nohy, tak jsem schopen vzít si druhé místo zpět. Dnes jsem trpěl, ale nakonec to nijak tragicky nedopadlo,“ řekl Alejandro Valverde.

 

 


Sledujte TOUR DE FRANCE 2014 s námi!

Etapy Trikoty Týmy Češi  Výsledky Soutěž

Klikni a hraj o ceny v hodnotě 100.000 Kč!


 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.