SuperCycling.cz

König ještě nebyl doma, po Tour jede dvě kritéria

29. 7. 2014, 18:13

Leopold König se po Tour de France ještě nedostal domů. Po skvělém sedmém místě totiž dostal pozvání na dvě kritéria, která se jezdí po Tour. „Díky tomu, co se mi povedlo, jsem musel trochu změnit program,“ řekl s úsměvem König.

Leo König startuje na dvou kritériích.

Leo König startuje na dvou kritériích.

„Ještě jsem nebyl doma. Rovnou z Paříže jsem jel do Belgie, zítra do Rakouska,“ prozradil. Už včera se konalo první z kritérií po Tour v belgickém Aalstu, tam však český cyklista ještě nestartoval. Nechyběli vítěz Tour Vincenzo Nibali (Astana) či Němec Marcel Kittel (Giant-Shimano), ale vítězství vybojoval domácí klasikář Greg van Avermaet (BMC.

Již dnes večer čeká Königa závod v belgickém Roeselare. Startují tam kromě české hvězdy NetAppu např. král vrchařů Tour a vítěz dvou etap Rafal Majka (Tinkoff-Saxo), mistr světa Rui Costa (Lampre), vítěz 4 etap Marcel Kittel (Giant-Shimano), jeho stájový kolega John Degenkolb, Niki Terpstra, Alessandro Petacchi (oba OPQS), Luca Paolini (Kaťuša), belgický cyklokrosový fenomén Sven Nys (Crelan – AA Drink) a mnozí další.

Zítra se König jako hlavní hvězda představí v rakouském Welsu kousek za českými hranicemi. „Velmi dobře to tady zná, před čtyřmi lety tu vyhrál závod Kolem Horního Rakouska. Teď ho přivítáme jako jednu z hvězd Tour a spolu s ním dorazí i další Čech z NetAppu Jan Bárta,“ prozradil organizátor Pavel Resch.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.