SuperCycling.cz

Kreuziger se nevzdává a věří, že desítka klapne

19. 7. 2016, 19:15

Před vyvrcholením letošní Tour v Alpách je Roman Kreuziger průběžně jedenáctý. Pouhých osm vteřin chybí českému lídrovi stáje Tinkoff, aby pronikl do top 10. A věří, že se mu to povede. 

Roman Kreuziger s dcerou Viktorkou.

Roman Kreuziger s dcerou Viktorkou.

„Vím, že je desítka nabitá, ale nevzdávám se a věřím, že to klapne,“ řekl Roman během dnešního druhého dne volna.

Už ve středu čeká na peloton těžká alpská etapa s cílem na vrcholu Finhaut-Emosson, což je kopec s vrcholem v nadmořské výšce 1960 m dlouhý 10,4 km s průměrným sklonem 8,4%. „Podle mě je to jeden z nejtěžších dojezdů letošní Tour,“ uvedl Kreuziger.

Krátce před cílovým stoupáním je ještě vrchařská prémie 1. kategorie na Col de la Forclaz (1527 m), kopec dlouhý 13 km (průměr 7,9%). To vše na posledních 30 kilometrech.

romcs mege

Další den je na programu časovka s cílem v lyžařském středisku Megéve. Měří 17 km a zhruba 10 km budou závodníci jen stoupat. „Je poměrně krátká, ale bude to o hodně intenzivním výkonu,“ odhadoval český cyklista.

Chce zachovat klid

Jako cíl má umístění v top 10, ale třeba od šestého Bardeta ho dělí jen něco málo přes minutu. „Uvidíme po zítřku a časovce, jaké budou rozestupy. Od toho se bude odvíjet závod, protože v pátek a v sobotu to budou klasické alpské etapy. Počítám, že lidi jako Quintana nebo Aru budou zkoušet útočit, ale já musím zachovat klid a jet co nejvíc rovnoměrně, abych se mohl posunout o něco dopředu. Věřím, že mám dost zkušeností a dobře natrénováno a někteří lidi kolem mě by mohli z té desítky vypadnout,“ tvrdil Kreuziger.

roman jeddddddddddddd

Atmosféra v týmu Tinkoff je podle něj skvělá. „Máme zelený i puntíkatý dres, měli jsme i žlutý, Peter vyhrál tři etapy a Rafa k tomu měl velmi blízko. Proto máme velkou chuť bojovat i v těch posledních dnech a těšíme se na ně,“ prozradil Roman.

Dnes si celkem užíval volno. „Byli jsme se asi na hodinku projet kolem jezera Thun. Máme hotel s krásným výhledem ve velmi klidném místě, ale nebylo moc času se kochat. Dali jsme si lehký oběd, pak jsem měl nějaké mediální povinnosti, masáž, večeři a relax,“ popsal náplň podstatné části volného dne.

jest k romcoj

Dorazila za ním i manželka Michaela s dcerou Viktorkou. „Bylo to příjemné zpestření vidět je po delší době. Ony se teď přesunou za mými rodiči do Alp, kteří už mají v horách zaparkovaný obytňák,“ dodal Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.