Král hor Barguil opět úřadoval, Froome zůstal lídrem

20. 7. 2017, 19:01

Jedním z hrdinů 104. ročníku Tour de France je k radosti domácích fanoušků Warren Barguil. Tenhle závodník stáje Sunweb jede v puntíkatém dresu nejlepšího vrchaře a na kontě má už dvě vyhrané etapy. Dnes vyhrál po heroickém výkonu v závěru poslední horskou etapu s cílem na vrcholu Izoard.

tenwarenbcobaren

„Nemohu tomu uvěřit. To, co jsem na této Tour dokázal, je skvělé. Sám jsem v to ani nedoufal. Ale byla tu řada lidí, kteří mi hodně věřili a říkali: S formou, jakou máš, můžeš na Tour ukázat velké věci. A já překvapil i sám sebe,“ prozradil Barguil, který je průběžně desátý.

Pro jeho stáj Sunweb bude letošní Tour bez ohledu na další výsledky veleúspěšná. Spolu s Matthewsem mají každý po dvou vyhraných etapách, Australan veze zelený dres nejlepšího sprintera a Barguil puntíkatý pro krále hor. „Je to fantazie,“ kroutil hlavou Barguil.

Žlutý dres lídra bez větších potíží udržel Chris Froome ze Sky. Vítěz předchozích dvou ročníků Tour přijel do cíle s největšími rivaly - Romainem Bardetem a Rigobertem Uránem. Druhé místo vybojoval Darwin Atapuma, který byl v úniku, Bardet spurtoval pro třetí příčku a 4 bonifikační vteřiny. Ve stejném čase dorazil Froome, Urán zaostal o 2 sekundy.

Landa nastupoval Froomovi a už je čtvrtý

Co to znamená v celkovém pořadí? Fromme vede, druhý je Bardet o 23 vteřin, třetí Urán ztrácí 29 s. Na čtvrté místo dnes poskočil další závodník Sky Mikel Landa, Fabio Aru stejně jako ve středu neudržel kontakt s nejlepšími a pohoršil si na 5. místo.

Pro Frooma odváděl v závěrečném stoupání dlouho největší penzum práce Michal Kwiatkowski, ale 3,8 km před cílem už zastavil u kraje silnice a musel dát nohu z kola. Byl totálně prázdný. Nakonec dojel do cíle na 62. místě hned za Zdeňkem Štybarem, který figuroval v úniku dne.

Krátce poté, co odstoupil Kwiatkowski, vyrazil od Frooma dopředu Landa. Do vysílačky slyšel v tu chvíli asi hodně nelichotivá slova od týmových šéfů, tak si ji vytrhl z ucha a jel.

Frooma pak zkusil utrhnout Bardet, ale nevyšlo mu to. Naopak po chvíli atakoval samotný Froome, během chvíle získal pár metrů na Bardeta s Uránem, ale pak ho dojeli, stejně jako celá trojice Landu.

frumybumy

„Dal jsem do toho všechno. Bohužel to na víc nestačilo, ale máme před sebou ještě časovku. Ať už dopadne jakkoliv, tahle Tour bude úspěšná,“ řekl Romain Bardet z AG2R.

Právě sobotní časovka na 22,5 km v Marseille definitivně určí krále 104. ročníku Tour. Jak to vidí Froome? „Byl bych radši, kdybych dnes něco najel, ale jsem i tak celkem spokojen. Pořád je to těsné. Na časovku si věřím, ale stát se může všechno,“ dodal lídr Tour.

Zítra je na programu nejdelší etapa letošního ročníku s 222,5 km. Bude to opět šance pro prořídlé řady sprinterů. Nebo bude slavit úspěch únik?