Kittel opět jako raketa: čtvrtý triumf na letošní Tour

11. 7. 2017, 19:13

Marcel Kittel nemá v hromadných dojezdech letošní Tour konkurenci. Tahle německá raketa vyhrává jako na běžícím pásu. Dnes cyklista stáje Quick-Step Floors vyhrál již čtvrtou etapu 104. ročníku s cílem v Bergeracu a celkově je to již jeho 13. prvenství na Tour. Stal se tak v tomto směru historicky nejúspěšnějším německým cyklistou.

barceuuuu

„Těch vyhraných etap už je opravdu hodně. Když jsem začínal kariéru, ani ve snu mě nenapadlo, že bych něco takového dokázal,“ přiznal Kittel, pro něhož v závěru odvedl tradičně velký díl práce i Zdeněk Štybar v dresu českého mistra.

„Měl jsem skvělou pozici. Viděl jsem McLaye, že začal spurtovat hodně brzy. A v podstatě to byl on, kdo mi rozjel spurt. Nějakých 200 metrů před cílem už jsem byl první a vyšlo to dokonale. Cítím se teď opravdu velmi dobře, takže to asi nebylo zas takové překvapení,“ prohlásil Kittel, jenž ještě navýšil svůj náskok na čele bodovací soutěže.

Jeho vítězství bylo naprosto jednoznačné, na posledních metrech už ani nemusel spurtovat a mohl zvedat ruce nad hlavu. Druhý skončil o parník jeho krajan John Degenkolb (Trek-Segafredo), třetí Nizozemec Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo).

Žlutý dres lídra udržel bez problémů Chris Froome ze Sky, všichni favorité přijeli v hlavním poli. Puntíkatý dres nejlepšího vrchaře má Warren Barguil, v bílém dresu nejlepšího mladého závodníky jede Simon Yates. Soutěž týmů vede Sky.

itlradost

Titul největšího bojovníka etapy dnes patřil Francouzi Elie Gesbertovi (Fortuneo-Oscaro), který jel prakticky od startu v úniku s krajanem Yoannem Offredem (Offredo (Wanty-Groupe Gobert) a byli pohlceni až 7 km před cílem.

Z trojlístku Čechů byl v 10. etapě nejlepší Roman Kreuziger (Orica-Scott) 74. Ondřej Cink (Bahrain Merida) dojel 106. a Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) 122. Všichni v čase vítěze. „Sprinterské týmy kontrolovaly tempo celý den. Závěr byl velmi rychlý, Kittel vyhrál zaslouženě,“ řekl Kreuziger.