SuperCycling.cz

Kittel kraluje spurtům. Vyhrál už podruhé

6. 7. 2017, 22:27

Němec Marcel Kittel vyhrál ve spurtu už druhou etapu na letošní Tour, když ovládl hromadný dojezd v Troyes. Celkově vybojoval závodník stáje Quick-Step Floors už jedenáctý triumf na Tour de France.

barcelvitziiiii

Pomohl mu k tomu i Zdeněk Štybar, jenž byl součástí Kittelova sprinterského vlaku spolu s Jackem Bauerem, Fabiem Sabatinim a Matteo Trentinem. Kittel se prosadil dlouhým sprintem po levé straně. Druhý skončil majitel zeleného dresu Arnaud Démare (FDJ), třetí další Němec André Greipel (Lotto Soudal).

Sprinterům ubyl jeden velký soupeř v osobě Petera Sagana, který byl po úterní etapě diskvalifikován za to, že zavinil pád Marka Cavendishe, jenž si zlomil lopatku a Tour pro něj předčasně skončila. Saganova stáj Bora-Hansgrohe se s diskvalifikací své hvězdy nesmířila a obrátila se na Mezinárodní sportovní arbitráž v Lausanne, ale ta to obratem zamítla.

Nejšťastnějším mužem dne byl Kittel. „Dnes jsem si hodně věřil,“ přiznal. „Domluvil jsem se s klukama, že zkusíme jet vpředu už pět kilometrů před cílem. Můžeme na sebe být pyšní, jak jsme to zvládli. Ve spurtu jsem se snažil následovat Démara, pak se to tam trochu otevřelo a začal jsem svůj sprint po levé straně,“ popsal Kittel.

„I když jsou ze hry dva skvělí sprinteři, pořád je těžké ty etapy vyhrávat. Dnes to bylo v závěru hodně hektické a žádné z těch vítězství nepřijde samo,“ řekl po dojezdu v Troyes.

Z českých cyklistů projel jako první cílem na 35. místě Roman Kreuziger, ve stejném čase jako vítěz dojel i Zdeněk Štybar. Ondřej Cink ztratil 52 sekund.

Dnešní etapa byla zajímavá kvůli jednomu milníku: už 335. etapu na Tour absolvoval při své sedmnácté účasti Francouz Sylvain Chavanel, čímž předčil Němce Jense Voigta. Rekordmanem je Nizozemec Joop Zoetemelk, který má za sebou 363 dní na Tour.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.