SuperCycling.cz

Ještě není nic hotové, říká Roman Kreuziger před Alpami

22. 7. 2015, 10:52

Lídr stáje Tinkoff-Saxo Alberto Contador jde do poslední části Tour z pátého místa. Na majitele žlutého dresu Chrise Frooma ztrácí skoro čtyři a půl minuty. Český parťák Contadora Roman Kreuziger si však nemyslí, že by Tour byla před Alpami rozhodnuta. „Možná to tak pro někoho vypadá, ale ještě se může stát spousta věcí,“ řekl Kreuziger.

Roman s Michaelem Rogersem, svým parťákem a spolubydlícím během Tour.

Roman s Michaelem Rogersem, svým parťákem a spolubydlícím během Tour.

„Froome zatím dokazoval, že je hodně silný a ostatní favorité trochu zaostávali. Ale čekají nás ještě čtyři těžké etapy, dvě z nich extrémně náročné. Pořád ještě není nic hotové. Když člověku v Alpách jeden den nesedne, není to o třiceti vteřinách, ale můžou lítat minuty. Bude taky záležet, kolik sil bude mít tým Sky a jak budou vyrovnaní v horách,“ odhadoval Kreuziger.

„Pokud Frooma chtějí ostatní nachytat, budou muset útočit. Movistar má v pořadí dva lidi, mají to dobře rozjeté, něco může zkusit i třeba zezadu Nibali, Alberto určitě taky něco ukáže. Nedá se to ale dopředu plánovat, uvidíme podle daného dne a momentální formy,“ líčil cyklista Tinkoff-Saxo.

Sám figuruje na průběžném 23. místě jako nejlepší ze čtveřice Čechů v závodě, což však v podstatě neřeší. „U mě je úplně jedno, jestli v pořadí budu třicátý, dvacátý nebo patnáctý. Patnáctka je stejně nereálná, protože ztrácím asi tak půl hodiny. Prioritou je úspěch Alberta v celkovém pořadí a za tím pořád jdeme. Co se mě týče, uvidíme, jaké budou nohy a jakou taktiku tým do hor zvolí,“ prozradil Kreuziger.

jest k romanoi

Před poslední částí Tour se necítí špatně. „Podle předpovědi se má trochu ochladit, mohlo by i občas zapršet, což bych celkem přivítal. Poslední dny bylo extrémní vedro. V Pyrenejích mi to úplně nesedlo, ale na Plateau de Beille i v pondělí už byly náznaky, že jsem schopen nějak zareagovat. Věřím, že to teď bude podstatně lepší a budu tam zůstávat daleko déle,“ přiznal český cyklista.

Zatím nechtěl příliš rozebírat, zda by bylo pro tým zklamáním, kdyby Contador zůstal v pořadí tam, kde je. „Teď je předčasné mluvit o zklamání, to se dá řešit až v cíli v Paříži. Musíme si uvědomit, že v dnešní době opravdu není jednoduché vybojovat double v podobě vítězství na Giru i Tour a vůbec se cení, že se o to někdo pokusí. A my ještě rozhodně neházíme flintu do žita,“ dodal Roman Kreuziger.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.