SuperCycling.cz

Bárta se může těšit na Tour, Bora dostala divokou kartu

14. 1. 2015, 11:46

Je velmi pravděpodobné, že stejně jako vloni pojede i letos Tour de France český cyklista Jan Bárta. Jeho stáj Bora-Argon 18 (vloni působila jako NetApp-Endura) totiž znovu dostala divokou kartu. Pět šťastných dnes oznámila pořadatelská firmy ASO.

Po 3. etapě Tour 2014 do Londýna byl Jan Bárta vyhlášen nejaktivnějším jezdcem dne.

Po 3. etapě Tour 2014 do Londýna byl Jan Bárta vyhlášen nejaktivnějším jezdcem dne.

Spolu s německou formací pojedou z druhodivizních týmů na Tour de France 2015 podle očekávání i MTN-Qhubeka plus francouzské stáje Cofidis, Europcar a Bretagne-Séché Environnement. Ve startovní listině doplní 17 WorldTour týmů.

Bárta jel Tour de France poprvé v kariéře vloni a spolu s kolegy z NetAppu pomohl jejich tehdejšímu lídrovi Leopoldu Königovi k celkovému skvělému sedmému místu. On sám se ukázal v dlouhé časovce v předposlední den závodu, kde skončil na výborném třetím místě a v celkovém pořadí Tour byl klasifikován jako 71.

Zatímco König odešel do Sky, Bárta prodloužil smlouvu o tři roky. A i když se tým hodně změnil, v sestavě Bora-Argon 18 patří k nejzkušenějším. Tudíž je téměř jisté, že by v devítce pro Tour de France neměl chybět.

Týmy na Tour de France 2015

AG2R-La Mondiale, Astana, BMC, Etixx-Quick Step, FDJ, IAM Cycling, Lampre-Merida, Lotto-Soudal, Movistar, Orica-GreenEdge, Cannondale-Garmin, Giant Alpecin, Kaťuša, Team LottoNL-Jumbo, Team Sky, Tinkoff-Saxo, Trek Factory Racing, MTN-Qhubeka, Bora-Argon 18, Cofidis, Europcar and Bretagne - Séché Environnement.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.