SuperCycling.cz

Froome zvládl časovku skvěle a počtvrté vyhraje Tour

22. 7. 2017, 21:54

Chris Froome žádnou senzaci nepřipustil. V časovce na 22,5 km se startem i cílem na fotbalovém stadiónu Velodrome v Marseille, která jako poslední mohla zamíchat kartami 104. ročníku, skončil třetí a zítra v Paříži bude počtvrté v kariéře korunován jako král Tour.

chriscopis

Časovka byla jednoznačnou polskou záležitostí. Vítězství vybojoval Maciej Bondar (Bora-Hansgrohe), o pouhou vteřinu za ním zaostal Michal Kwiatkowski ze Sky. Froome ztratil 6 sekund.

Zatímco Froome ještě navýšil svůj náskok na čele, o příčky za ním v celkovém pořadí se strhl velký boj. Na druhé místo se podle očekávání protlačil Rigoberto Urán (Cannondale-Drapac), který je daleko lepším časovkářem než Romain Bardet (AG2R). Urán zajel osmý čas, Bardet na 52. místě zaostal o 2:03 min. A v konečném pořadí těsně udržel pódium. Je třetí, ale o pouhou vteřinu před čtvrtým Mikelem Landou!jakbleechcha„Brzy jsem viděl, že to z mojí strany není ono. V minulých dnech jsem se moc dobře necítil a ani dnes to nebylo o moc lepší. Neměl jsem dobré nohy. Věděl jsem, že nesmím myslet na pódium. Snažil jsem se jet co nejlíp a jsem šťastný, že jsem nakonec to pódium udržel. A jsem pyšný na celý tým, který pro mě po celé tři týdny neskutečně pracoval,“ prohlásil Bardet.

Nejšťastnějším mužem byl však Froome. „Je to neskutečný pocit. Rozestupy mezi námi nebyly velké, takže do toho všichni z čela šli na sto procent,“ líčil lídr Sky. „Na stadiónu byla neskutečná atmosféra a myslím, že jsme si to všichni užili,“ přiznal.

Dvaatřicetiletý Froome vyhraje Tour počtvrté v kariéře a potřetí v řadě za sebou. Dosud ovládl ročníky 2013, 2015 a 2016. „Tohle byl nejtěsnější ročník a taky nejtvrději vybojovaný. Už když jsem viděl trasu letošní Tour, říkal jsem, že to bude hodně vyrovnané. Ale nečekal jsem, že to bude takový boj až do cíle časovky,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.