SuperCycling.cz

Froome si zlomil stehenní kost a přijde o Tour!

12. 6. 2019, 18:22

Veliká tragédie postihla Chrise Frooma ani ne měsíc před startem Tour de France. Cyklista stáje Ineos, který chtěl útočit o páté vítězství, si při projíždění trasy dnešní časovky na Critérium du Dauphiné zlomil při pádu stehenní kost a na Tour může zapomenout.

frumybum

„Spadl ve sjezdu a v šedesátce trefil zeď,“ uvedl manažer týmu Ineos Dave Brailsford. Podle něj dal v inkriminovaném momentu na sekundu ruce z řídítek, aby si otřel nos. Ovšem ve velké rychlosti foukl vítr do jeho předního kola, Froome nad bicyklem ztratil kontrolu a narazil.

Podle prvních informací má kromě otevřené zlomeniny stehenní kosti i četné odřeniny a další drobnější zranění. Údajně měl po těžkém pádu i problémy s mluvením. Rychle u něj byla sanitka a čekal ho transport helikoptérou do nemocnice.

Froome si trasu časovky, která měla být jeho jedinou v letošním roce před Tour, projížděl se svým dvorním domestikem Woutem Poelsem. K nehodě došlo v závěru trasy.

Na jakékoli prognózy je zatím příliš brzy, ale je klidně možné, že pro Frooma skončila sezóna. Na Tour měl být hlavním lídrem britské stáje, takhle budou sázet na dvojici Geraint Thomas, Egan Bernal.

Van Aert pobil všechny

Časovku na Dauphiné dnes nakonec překvapivě vyhrál belgický cyklokrosař-silničář Wout van Aert, který na trase dlouhé 26,1 km porazil po famózním výkon o 31 vteřin Tejay van Garderena, třetí Tom Dumoulin zaostal o 47 sekund. Dres lídra oblékl Adam Yates, jenž skončil šestý.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.