SuperCycling.cz

Froome pobil v časovce zbytek světa

21. 7. 2016, 21:11

Byla to opět one man show. Chris Froome znovu ukázal, že na něj na letošní Tour nikdo nemá. V horské časovce na 17 km s cílem v Megéve pobil zbytek světa a zvýšil svůj náskok na čele. Pokud se nestane v pátek a sobotu nějaká senzace, v neděli vystoupí v Paříži potřetí v kariéře na nejvyšší stupeň pro krále Tour.

kral-te-casu

Druhého Toma Dumoulina porazil o 21 vteřin, Fabio Aru a Richie Porte zaostali shodně o 33 sekund. Roman Kreuziger obsadil 13. příčku se ztrátou 1:20 min.

V celkovém pořadí má Froome luxusní náskok. Druhý Bauke Mollema už ztrácí 3:52 min., třetí Adam Yates 4:16 min. Kreuziger dnes klesl na 12. příčku, dostal se před něj Joaquim Rodríguez. Od desátého Ira Dana Martina dělí českého lídra týmu Tonkoff minuta a pět sekund.

kral s lajnem

„S výkonem mohu být spokojený. Z pohledu času je to ale zklamání, protože jsem doufal, že něco najedu na soupeře, ale naopak jsem ztratil. Pořád však věřím, že budu schopen se ve zbývajících dvou těžkých dnech probojovat do desítky. I když vím, že to je složité,“ řekl Kreuziger.

Časovka byla podle něj dost specifická. „Prvních 3,5 kilometru po rovině, pak 2,5 kilometru velmi náročný kopec a pak táhlý kopec s tím, že v závěru je stěna. A následně rychlé dva kilometry do cíle téměř bez šlapání s technickými posledními metry,“ popsal úřadující český šampión.

Hrdinou dne byl však Froome. „Klíčem k úspěchu bylo to, že jsem vybral perfektní materiál. Když jsem viděl trasu, původně jsem myslel, že pojedu na silničním kole, ale pak jsme to s týmem znovu analyzovali a vybrali jsme klasický časovkářský speciál,“ prozradil britský lídr Sky, jenž vyhrál druhou etapu na letošní Tour a celkově už sedmou.

kral s britsssko

Za další klíčový moment považoval správné rozvržení tempa. „Pro ty, kdo vystartovali příliš rychle, bylo snadné získat na začátku nějaké vteřiny, ale já měl v hlavě svojí strategii i čísla a těch jsem se držel. Všechno šlo podle plánu,“ jásal Froome.

Ke svým dalším cílům v závodě podotkl: „Jsem rád, že dál držím žlutý dres. Mám skvělý náskok, ale čekají nás ještě dva těžké dny. Nejdůležitější pro mě bude vyhnout se problémům, není pro mě prioritou vyhrávat ty etapy,“ přiznal.

Kvality Frooma ocenil i Kreuziger. „Tom Dumoulin zajel skvělou časovku, ale Chris potvrdil, kdo je tady šéfem závodu. Dodá mu to určitě sebevědomí do dalších etap, ale třeba Fabio Aru a Richie Porte se hodně zlepšili a od jejich týmů lze ještě očekávat útoky.“

aaaaaaaaaatiiiiiiiiiiiiiiiiccc

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.