SuperCycling.cz

Froome před Tour: Největším rivalem je Porte

29. 6. 2017, 06:44

Všechny sázkové kanceláře ho mají za jednoznačného favorita číslo 1. Chris Froome, trojnásobný vítěz Tour de France z let 2013, 2015 a 2016, tuto roli přijímá. Ale do 104. ročníku vstupuje s velkou pokorou k soupeřům.

frumy1

Team Sky svého lídra před startem vyzpovídal a poskytl novinářům obsáhlý rozhovor, z něhož pro vás vybíráme to nejzajímavější. Přečtěte si názory Frooma před startem.O čem hovořil?

O Tour de France jako takové

Je to speciální akce: tři týdny závodění za extrémních okolností. Všechno je oproti jiným závodům zesílené. Musíte se naučit žít s tím obrovským tlakem, a pokud možnost předvídat nepředvídatelné. Během těch tří týdnů se může stát cokoli. Spousta věcí jde proti vám, často se něco vymkne kontrole. Ale musíte se snažit to eliminovat. Je to závod, který miluju. Vzpomínky na Tour budou v mé hlavě do konce života. Už se nemůžu dočkat startu. Tohle před žádným jiným závodem nezažijete.

frumy7

O přípravě

Měl jsem pomalejší rozjezd, ale tak to bylo naplánované. Mám před sebou náročné léto. Nejen Tour, která je mým hlavním cílem, ale i Vueltu, takže je toho přede mnou dost. Pomalejší start do sezóny se mi vloni při Tour, olympiádě a Vueltě osvědčil. Letos jsem více relaxoval, nemám tolik závodních dní jako v minulých letech. A věřím, že do klíčového období půjdu čerstvější.

O trase letošního ročníku

Nemyslím si, že by mi nějak extrémně vyhovovala. Není tam tolik dojezdů na kopec a málo kilometrů při časovkách. Takže si myslím, že to bude daleko vyrovnanější závod a díky tomu i atraktivnější pro fanoušky.

frumy6

O klíčových etapách

Může to být etapa s cílem na vrcholu Izoard, který je nejvyšším dojezdem letošní Tour (18. etapa). Je to opravdu těžký kopec. Hodně nebezpečná může být 9. etapa s finále na vrcholu Mont du Chat a následným sjezdem do Chambery. Ale letošní Tour se nevyhraje nebo neprohraje v jedné etapě, bude to kombinace celých tří týdnů.

O ambicích

Cíl je vítězství, těžko můžu mít jiný. A není tolik důležité, jak ho dosáhnete. Když se podívám na loňský rok, podstoupil jsem tam dost rizik: šílený sjezd, jízda na terezínu se Saganem v etapě, která měla skončit hromadným spurtem. Tohle jsou věci, které nečekáte, ale dělají závod ještě více vzrušující. Mým cílem je nechat tam všechno a využít každou situaci v závodě.

frumy2

O vysněném čtvrtém vítězství

Bylo by to krásné. Spousta lidí říká, že je to jen další číslo, ale mně každá Tou píše úplně jiný příběh. Každá je jedinečná. Vím, že jsem schopen vyhrát Tour počtvrté, ale abych to dokázal, musím každý rok pracovat víc a víc.

O největších rivalech

Je těžké jmenovat jen jednoho. Je tu Richie Porte, jehož považuji za největšího soupeře. Už jsem několikrát řekl, že má potenciál na vítězství na Tour, ale zatím většinou okolnosti pracovaly proti němu. Pak je tu Nairo Quintana. Sám říká, že na druhou Grand Tour v roce přijíždí zpravidla silnější, takže ho čekám na Tour v hodně dobré formě. Favoritem je určitě i Romain Bardet, který skončil vloni druhý. A nikdy nesmíte podcenit Alberta Contadora.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.