SuperCycling.cz

Francie i Quick Step jásají aneb jak je důležité míti Alaphilippa

9. 7. 2019, 06:16

Julian Alaphilippe přivedl hned třetí den Tour de France 2019 všechny francouzské fanoušky pořádně do varu. Klíčový muž týmu Deceuninck-Quick Step vyhrál díky neohroženému ataku 16 km před cílem 3. etapu a navíc oblékl žlutý dres. Ten má Francie po pěti letech!

susuvezlut

„Je to neskutečné. Před Tour jsem o tomhle scénáři snil - že tady vyhraju etapu a obléknu žlutý dres,“ prozradil Alaphilippe po svém 11. vítězství sezóny. „Hodně jsem se na tuto etapu soustředil, i když jsem věděl, že vyhrát tady bude moc těžké. Žádná velká taktika nešla vymyslet - prostě jen jet na plný plyn,“ popisoval.

Za odvahu byl odměněn, do cíle přijel sám s náskokem 26 vteřin. S bonifikací za prvenství to bohatě stačilo na žlutý dres. Druhý Wout van Aert teď ztrácí 20 sekund. Roman Kreuziger přijel do cíle 215 km dlouhé etapy, které už peloton zavedla na francouzské území, na 32. místě v hlavním poli.

„Tohle vítězství v kombinaci se žlutým dresem je jeden z nejlepších momentů kariéry,“ řekl Alaphilippe. Pětiletá pauza, během níž Francie čekala na žlutý dres, byla pro pořadatelskou zemi nejdelší v historii.

sususlavie19

Alaphilippovi profil závěru etapy hodně nahrával a už před startem patřil mezi favority. Tým mu připravil pozici, během etapy ho držel schovaného a Francouz si v závěru střihl individuální časovku s průměrem přes 47 km/h.

„Měl jsem dost sil. Neplánoval jsem, že pojedu takhle brzy sám, ale když jsem viděl, že mám náskok, na nic jsem nečekal. Finále jsem dobře znal, věděl jsem, že mi to bude sedět,“ říkal k dojezdu s krátkými kopci.

„Ale vždycky je těžké naplnit očekávání, když jste favorit. O to větší mám radost,“ dodal Alaphilippe. Stal se 85. Francouzem historie, který na Tour oblékl žlutý dres.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.